Сьогодні: вівторок, 24 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Старобільська РДАДіяльність РДА
Архівний відділ

Адреса: вул. Трудова, 8, м.Старобільськ, Луганська область, 92702, Україна,

тел.(06461) 2-02-77
Начальник архівного відділу - Пасько Лариса Петрівна
Головний спеціаліст архівного відділу - Трунова Юлія Сергіївна

 

ГРАФІК РОБОТИ ЧИТАЛЬНОГО ЗАЛУ

АРХІВНОГО ВІДДІЛУ СТАРОБІЛЬСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ВІТОРОК-СЕРЕДА       з 9.00 до 15.00

 

        перерва                           з 12.00 до 12.48

 

 

     Видавання справ у читальний зал оформляється відповідно до п.6 глави 7 розділу VIII Правила організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в у становах  і організіціях, затверджених Наказом Міністерства юстиції України 18 червня 2015 року №1000/5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22 червня 2015 року №736/27181.

 


 

ГРАФІК

ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН

Архівний відділ Старобільської райдержадміністрації

 

Дні прийому

Прізвище,ім`я,

по батькові

Посада

ПОНЕДІЛОК-

П`ЯТНИЦЯ

8.00-15.00

ПЕРЕРВА

12.00-12.48

Пасько

Лариса

Петрівна

Начальник

архівного

відділу

При подачі заяви до Архівного відділу Старобільської РДА з питань підтвердження  трудового стажу, земельних відносин, при собі необхідно мати :

  • ПАСПОРТ або ксерокопію паспорта;
  • ТРУДОВУ КНИЖКУ або ксерокопію трудової книжки.

Для громадян:

Заяви приймаються від заявника особисто або за наявності довіреності.

Для юридичних осіб:Від уповноважених на це осіб.

 


 
     Законом України «Про Національний архівний фонд та архівні установи» визначено, що Національний архівний фонд є частиною культурної спадщини країни, складовою інформаційних ресурсів суспільства.
    Архівний сектор Старобільської районної державної адміністрації  відповідно до Закону України «Про Національний архівний фонд та архівні установи»   здійснює  державну політку у сфері архівної справи і діловодства на території району, забезпечує облік і збереження документів Національного архівного фонду, до яких відносяться документи, відображаючі історію діяльності органів влади, підприємств, установ і організацій району.
     До архівного сектору райдержадміністрації звертаються з питань отримання довідок про стаж роботи, про ліквідацію та реорганізацію підприємств, про відзнаки за трудові заслуги, обрання депутатами, виділення майнових  паїв ліквідованих  сільськогосподарських підприємств, рішення сільських рад про  передачу  земельних ділянок у приватну власність.

 

      Також вже стало доброю традицією проведення екскурсій для студентів навчальних закладів міста в архівних установах району. Ця традиція продовжується і до теперішнього часу. В архівному секторі Старобільської райдержадміністрації та КУ «Трудовий архів» проводяться екскурсії для студентів ВП «Професійний ліцей ЛНУ імені Тараса Шевченка» з різних спеціальностей на різноманітні теми, які стосуються архівної справи, організації ведення діловодства. В ході екскурсій завідувач архівного сектору Пасько Лариса Петрівна та директор трудового архіву Стаценко Ірина Федорівна розповідають про історію архівів, організацію роботи архівної справи. Студенти мають можливість ознайомитися з документами, які ведуться в самих архівах та надходять на зберігання.

  

 

    На фото студенти 1 курсу ВП «Професійний ліцей ЛНУ імені Тараса Шевченка», спеціальності «Конторський службовець» слухають лекцію на тему «Організація роботи архівних установ».

 


 

Оглядова екскурсія

 

      30 січня  2017 року начальником архівного відділу Пасько Л.П. було проведено оглядову екскурсію по архіву для учнів ІІ курсу «Оператор комп’

 

ютерного набору» Старобільського відділення ВП «Регіональний центр професійної освіти ЛНУ імені Тараса Шевченка». Присутніми були 19 осіб.

      У ході екскурсії учні були ознайомлені з історією архіву, основними напрямками  його діяльності, складом архівних документів та умовами їх зберігання.

     Для екскурсантів була підготовлена міні виставка архівних документів «Архів – скарбниця історії Старобільщини». Для виставки були відібрані документи, серед яких примірники районної газети за 1947-1949 роки, «Зведені відомості збитків, завданих громадянам Старобільського району», «Відомості збитків, завданих сільському господарству та промисловості Старобільського району», «Акти про звірства окупантів над мирними мешканцями та військовополоненими в місті за період з 12 липня 1942 року по 23 січня 1943 року», «Акти про замучених та розстріляних громадян  Старобільського району за період окупації», «Списки громадян  насильницьки  забраних до Німеччини».

 

 


 

 

 

День працівників архівних установ

 

 

 

      21 грудня 2016 року  в залі засідань обласної військово - цивільної  адміністрації відбувся урочистий захід, присвячений Дню працівників архівних установ. Почесною грамотою  Державного архіву Луганської області за професіоналізм, бездоганну сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків, успішне здійснення заходів, спрямованих на сприяння розвитку архівної справи на Луганщині та у зв’язку зі святкуванням Дня працівників архівних установ  - нагороджено головного спеціаліста архівного відділу Трунову  Юлію Сергіївну.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Про проведення тижня права

     

         У Архівному відділі Старобільської райдержадміністрації   на виконання  «Плану заходів щодо участі архівних установ Луганської області у проведенні у 2016 році Всеукраїнського тижня права» було проведено:

  • бесіди з працівниками архівного відділу та КУ «Трудовий архів» з питань реалізації захисту прав людини;
  • ознайомлення  фізичних та юридичних осіб,  які звернулись  з запитами до архіву,  з правами, свободами та обов’язками громадян відповідно до  Конституції України, з Законами  України  «Про звернення громадян» , «Про доступ до публічної інформації», « Про інформацію», « Загальною декларацією прав людини».

 

 


 

Відкрилась виставка «Ми пам’ятаємо»

 

 

         17  червня  2016 року в  приміщенні  архівного сектору Старобільської райдержадміністрації  відкрилась виставка «Ми пам’ятаємо», присвячена   до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Для виставки використані документи фонду  №1 Виконкому Старобільської районної ради за 1943 рік.

          Світлини є підтвердженням звірств на території  Старобільського району в період окупації з 12 липня 1942 року по 23 січня 1943 року.

         У Акті від 15 квітня  1943 року, складеного комісією з розслідування фактів  звірств на території міста та району йдеться про  розкопки  поховань мирних жителів та військово – полонених.

         «…..Так у селі Підгорівка ( напрямок на місто Сватове) 22-26 березня 1943 року  знайдено 130 трупів. Розпізнати  змогли тільки 12. У числі розстріляних дуже багато дітей та стариків.

         У селі Беседівка Титарівської сільської ради  на галявині ліса  26 березня  знайдено тіла 7 –х чоловіків. Руки за спиною зв’язані дротом, шкіра на руках від нього прорізане до кістки.  Упізнано 2.

        На території   аеродрому  виявлено 3 ями, в яких  знайдено 271 тіло. Серед  них 50 жінок, 9 дітей від 4 місяців до 12 років. При розгляді встановлено трупи з відрізаними  вухами, носами, розбитими черепами. У жінок (  в упізнаної Меліховой)  вирізані груди. Маються сліди відморожених ніг, що говорить про те, що жертви до місця страти  йшли пішки. Трупи хаотично    звалені в ями та присипані землею. Також факти свідчать, що  деяких жертв зарили живими…….»  ( Фонд №1, опис №1,справа №1, аркуші 32-33).

 

         Пам’ять людська повинна жити.

 


 

 

Практична допомога по оформленню справ

 

 

      14 червня 2016 року працівниками архівного сектору було надано  чергову практичну допомогу по оформленню справ, що підлягають  архівному зберіганню. Допомога  на цей раз надавалась працівникам відділу культури Старобільської райдержадміністрації, на яких покладено обов’язки відповідальних за діловодство та архівну справу (знов призначені).

      Справи  постійного строку, які були надані на архівне зберігання не були оформлені згідно з «Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях» затверджених  наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015р №1000/5.Тому для відповідальних було проведено практикум з оформлення справ, нумерації аркушів, заповнення засвідчувальних написів та оформлення титульних аркушів.

 


 

 

Відкрилась виставка «Війна не підлягає забуттю»

 

 

         6 травня  2016 року в  приміщенні  архівного сектору Старобільської райдержадміністрації  відкрилась виставка «Війна не підлягає забуттю», присвячена  Дню Перемоги. Для виставки використані документи фонду  №1 Виконкому Старобільської районної ради за 1943 рік.

          Світлини зруйнованого  Старобільська  за період окупації  з 12 липня 1942 року по 23 січня 1943 року, змушують серце здригнутися від невимовного болю, співчуття до тих, чиє життя було жорстоко обірване чи осиротіло. Страшно  і боляче дивитися на розорене місто. Війна постукала в кожний будинок і принесла біду: матері втратили своїх синів, дружини – чоловіків, діти – батьків і матерів. Війна – це жахливіше, що може статися в житті людини. Документи використані  у виставці свідчать і про  кількість насильно відправлених мешканцях району до Німеччини  та про те,скільки їх повернулось до рідної домівки.   Медичні висновки,  тих хто повернувся  з полону,  свідчать на скільки важкою була праця на чужині.

          Пам’ять людська повинна жити і лишати прийдешнім поколінням ці сторінки історії.

 

 

 


 

 

||
© 2008 Старобільська районна державна адміністрація
92700, Україна, м. Старобільськ, вул.Комунарів, 35
Тел./факс (06461) 2-13-65
Веб-сайт: http://stb.loga.gov.ua
E-mail: adm-rda@stb.lg.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stb.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Старобільська РДА