Сьогодні: вівторок, 24 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Старобільська РДАДіяльність РДАОхорона навколишнього природного середовища
Природньо-заповыдна справа

Щорічна всесвітня кампанія Година Землі 2016

    Всесвітній фонд природи (WWF) знову запрошує українців приєднатися до Години Землі! Ця кампанія щороку об’єднує всіх, кому небайдуже майбутнє Планети. 

    Мета акції – привернути увагу до проблеми зміни клімату, а саме вимкнути світло на 1 годину, щоб показати необхідність об’єднаних дій із людьми зі сього світу для боротьби зі зміною клімату.

    19 березня о 20:30 мільйони людей по всьому світу на годину вимикають світло в домівках та на робочих місцях. Щоб підтримати кампанію, в темряву поринуть сотні знакових споруд, таких як Ейфелева вежа та Сіднейська опера. Кожен може приєднатися до акції, щоб таким чином висловити свою підтримку всесвітньому природоохоронному рухові. Цього року Година Землі в Україні запускає Естафету добрих справ, до якої приєднується багато відомих людей країни, аби надихнути інших робити добро для Планети.

    Нагадаємо, акція година Землі була започаткована в Сіднеї в 2007 році, коли 2 мільйони людей вимкнули світло у своїх будинках. У 2008 році вже більше 50 мільйонів людей у всьому світі долучилися до години Землі. У 2009 та 2010 роках година Землі охопив понад 4500 міст у 128 країнах світу на всіх континентах. 2015 рік побив усі рекорди – приєдналися більше 7000 міст у 172 країнах. В Україні кампанія проходить 8-й рік поспіль. У 2015 році до години Землі долучилися 55 міст і містечок України.

    «Вимкнення світла на одну годину не має на меті прямої економії енергії. Це символічна дія, яка повинна привернути увагу людей, організацій, бізнесу, країн до екологічних проблем Планети та об’єднати їх для вирішення цих проблем. Ефект кампанії набагато більш фундаментальний і довгостроковий, ніж одноразове заощадження енергії – це зміна звичок мільйонів людей, зміщення акцентів із суспільства споживання до суспільства, яке живе в гармонії з природою, це економія природних ресурсів щодня, а не впродовж однієї години на рік», – коментує Катерина Куракіна, координатор кампанії Година Землі в Україні.

     Цьогорічна тема Години Землі в Україні – Естафета добрих справ – це Інтернет - флешмоб, який закликає людей підтримати Годину Землі, здійснювати добрі, корисні для планети вчинки, ділитися результатами з іншими і передавати Естафету друзям. В Естафеті добрих справ можуть взяти участь усі бажаючі – як окремі люди, так і організації, спільноти, навчальні заклади тощо. Для участі в Естафеті потрібно зняти відео до 20 секунд про свою добру еко-справу та викласти його в соціальних мережах із хештеґом #estafeta_dobra. Більше інформації можна отримати на сайті кампанії wwf.panda.org/eh16

     Естафету добрих справ підтримують відомі люди країни – культурні та громадські діячі, артисти та колективи. Вони викладатимуть свої відео протягом місяця на сторінки Години Землі в соцмережах. Також, кампанію Година Землі 2016 підтримує Міністерство екології та природних ресурсів України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

 


 

 

Збільшення природно-заповідного фонду Старобільського району

 

     Одним з важливих напрямків діяльності органів виконавчої влади України усіх рівнів є збереження та примноження природно-заповідного фонду. В Україні природно-заповідний фонд охороняється як національне надбання, щодо якого встановлюється особливий режим охорони, відтворення і використання. Україна розглядає цей фонд як складову частину світової системи природних територій та об'єктів, що перебувають під особливою охороною.

     В Старобільському районі на даний момент нараховується 731,3 га земель природно-заповідного фонду. З них 8 об’єктів ПЗФ місцевого значення площею 409,7 га та лісовий заказник загальнодержавного значення Церковний ліс площею 117,6 га. Також у 2012 році створений ландшафтний заказник місцевого значення «Балакирівський» площею 204,00 га. Заповідність Старобільського району складає 0,46 %, в той час як плановий відсоток заповідності згідно Регіональної програми розвитку екомережі для Старобільського району повинен сягати 4 %.

  Питання збільшення природно-заповідного фонду Старобільського району знаходиться на постійному контролі райдержадміністрації.

 

 

Лозівське  джерело

 

     Оголошена рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 402 від 7 грудня 1971 р., рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради № 251 від 1 серпня 1972 р. (в. ч.), рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 247 від 28 червня 1984 р. Місце розташування: Старобільський район, за 3 км на південний захід від с. Лозовівка, на правому схилі балки Криничний яр, котрий відкривається в долину р. Айдар. Площа — 0,1 га. Джерело низхідне, не каптоване, дебіт 1,82 л/сек. Водоносна порода — піщаник сіро-зелений, міцний. Вода питна, за хімічним складом є аналогом Московської мінеральної води.

 

 

Заповідне урочище Широке

 

     Оголошене рішенням Луганської обласної ради № 7/23 від 17 квітня 2003 р. Місце розташування: Старобільський район, на схід від с. Західне, в межах Старобільського лісництва державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство». Площа — 96,0 га.

     Типові для південних відрогів Середньоруської височини ділянки байрачного лісу з характерним для них рослинно-тваринним комплексом. Включає п’ять лісових масивів площею відповідно 75,5; 10,5; 8,0; 4,0; 2,4 га. Найбільшим є ліс Широкий. Має велике наукове і лісогосподарське значення як еталон природних дібров степової зони України.

 

 

Заповідне урочище місцевого значення «Соснове»

 

     Оголошене рішеннями виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 300 від 12 липня 1980 р. (в. ч.), № 247 від 28 червня 1984 р. Місце розташування: Старобільський район, північна околиця м. Старобільськ, територія Старобільського лісництва державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство». Площа — 67,0 га.

     Штучний лісовий масив із сосни звичайної у віці 60 — 100 років. У трав ́яному покриві зростають звіробій звичайний, перстач горбкуватий, перестріч гребінчастий, чебрець Палласів, цмін пісковий, волошки Майорова і паннонська, нечуйвітер донецький, деревій дрібноквітковий, житняк гребінчастий, мітлиці повзуча і піскова, пирій повзучий, псамофіліеламурова.

 

 

Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Бутківський терасний парк»

 

     Оголошена рішенням Луганської обласної ради № 7/23 від 17 квітня 2003 р. Місце розташування: Старобільський р-н, с. Бутківка, в межах Старобільського лісництва державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство» та Старобільського психоневрологічного інтернату. Площа — 18,2 га.

     Зберігає лісопарковий масив, створений наприкінці 19 — початку 20 ст. Я. В. Бутковим — відомим російським лісоводом і лісомеліоратором — на штучно терасованих крейдових схилах правого корінного берега р. Айдар. Яков Васильович Бутков цікавився ідеями видатного російського ґрунтознавця В. В. Докучаєва, проводив експерименти з терасування крейдових схилів та створення на них лісових і паркових насаджень на крейдовій горі, розташованій на правому березі р. Айдар. Тераси будувались на відстані 6 — 8 м одна від одної, при цьому робили уступи 3 — 4 м завширшки, котрі заповнювали чорноземом. Землю витримували 1 — 2 роки під паром, після чого висаджували дерева та чагарники (дуб, клени, горіх волоський, аморфу, жимолость татарську, плодові дерева). На відкосах висівали кормові трави (люцерну, еспарцет, кострець).

 

 

Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Новоборовське джерело»

 

     Оголошена рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 402 від 7 грудня 1971 р., рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради № 251 від 1 серпня 1972 р. (в. ч.), рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 247 від 28 червня 1984 р. Місце розташування: Старобільський район, за 1 км на північ від с. Новоборовське у підніжжя правого схилу долини річки Гнила Плотва. Площа — 0,1 га. Джерело низхідне, не каптоване. Дебіт 10 л/сек. Водоутримуюча порода — тріщинувата зона верхньої крейди. Джерело живить річку Гнила Плотва, що впадає в р. Борову.

 

 

Гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Шпотинське джерело»

 

     Оголошена рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 402 від 7 грудня 1971 р., рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради № 251 від 1 серпня 1972 р. (в. ч.), рішенням виконкому Ворошиловградської обласної ради народних депутатів № 247 від 28 червня 1984 р. Місце розташування: Старобільський район, с. Шпотино, на схилі балки Кипучої. Площа — 0,1 га. Джерело низхідне, не каптоване. Абсолютна висота виходу — 102 м над р. м. Дебіт 10 л/сек. Водоносна порода — тріщинувата зона верхньої крейди. Вода питна. Неподалеку є Шпотинське озеро, створене водами Шпотинських джерел. Живить річку Євсуг.

 

 

Ландшафтний заказник місцевого значення «Балакирівський»

 

     Оголошений рішенням Луганської обласної ради від 28 лютого 2013 р. № 17/40. Розташований у Старобільському районі на північ від с. Балакирівка. Площа — 204,0388 га. Територія заказника знаходиться на правому корінному березі р. Айдар в її середній течії. Вона включає смугу крейдових останців, які тягнуться вздовж річки на південь та північ від с. Балакирівка.

     Рослинний покрив заказника представлений переважно угрупованнями крейдових відслонень — формаціями гісопу крейдового, чебрецю вапнякового та бедринцю каменелюбивого. Наявні також едафічні варіанти степів: кальцієфітні, псамофітні, солонцюваті; зарості чагарників та штучні лісонасадження. Лісові насадження представлені лісосмугою у верхній частині схилу та захисними лісовими культурами молодого віку. У їх складі переважає ясен ланцетний, дуб звичайний, робінія псевдоакація (акація біла), абрикос звичайний, зростають розкидисті та могутні дуби, свидина криваво-червона. Раритетна флора ділянки нараховує 22 види.

     На території заказника зростають 11 видів рослин, які занесені до Червоної книги України, — полин суцільнобілий, астрагал крейдолюбний, жовтушник крейдовий, гісоп крейдовий, келерія Талієва, льонок крейдовий, левкой запашний, громовик донський, ранник крейдовий, ковили Лессінга та волосиста. Виявлені види рослин, що занесені до списку видів, які підлягають особливій охороні на території Луганської області: полин повислий, полин солянковидний, астрагал білостеблий, осока низька, рогачка крейдова, китятки крейдові, крашенинникові ябілолозникова, льон Черняєва, чебрець вапняковий.

 

 

Іхтіологічний заказник місцевого значення «Айдарський-1»

 

     Оголошений рішенням Луганської обласної ради № 4/19 від 15 грудня 1998 р. Місце розташування: Старобільський р-н, ділянка р. Айдар на північ від с. Лиман до межі з Новопсковським районом. Площа — 158,4 га.

     Місце концентрації видів риб, занесених до Червоної книги України (ялець Данилевського, мінога українська, вирезуб причорноморський).

 

 

Лісовий заказник місцевого значення «Пригодівський»

 

     Оголошений рішенням Луганської обласної ради №15/15 від 30 серпня 2007 р. Розташований на території Старобільского лісництва державного підприємства «Старобільське лісомисливське господарство» Старобільського району. Площа — 69,8 га.

     Рельєф урочища представляє собою південно-східні круті схили, де галявини чергуються із лісовими насадженнями на суглинистих та легко суглинистих у різній мірі солонцюватих та змитих ґрунтах. Байрачний ліс, що входе до складу заказника, представлений 50— 60-річною дібровою порослевого походження. За складом переважають чисті дубові насадження, що характеризуються високими таксаційними показниками: висота — 14 — 16 м, діаметр стовбурів — 18 — 20 см, повнота — 0,6, бонітет — 4. У невеликій кількості зустрічаються лісові культури, до складу яких входять клен, акація біла, липа.

На території заказника створюються сприятливі умови для збереження у природному стані та відтворення рідкісних видів рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України (тюльпан дібровний, тюльпан Шренка, рябчик малий та ін.).

 

 

 

 

||
© 2008 Старобільська районна державна адміністрація
92700, Україна, м. Старобільськ, вул.Комунарів, 35
Тел./факс (06461) 2-13-65
Веб-сайт: http://stb.loga.gov.ua
E-mail: adm-rda@stb.lg.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stb.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Старобільська РДА