Сьогодні: неділя, 15 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Старобільська РДАДіяльність РДАОхорона навколишнього природного середовища
Водні ресурси

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОЛОГІЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ

 

    Щорічно, починаючи з 2001 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття. Цей День був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в 1995 році в спеціальній резолюції на основі рекомендації Конференції сторін Конвенції про біологічне різноманіття, яка відбулася в 1994 році.

    Біологічне різноманіття - це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини і ліси. Багато в чому виною тому - активна діяльність людини. І турбота про подальшу долю біологічного різноманіття видів на нашій планеті втілилась в пропозиції всієї світової громадськості в першу чергу звернути увагу на збереження біологічного різноманітності - як живих видів, так і екологічних систем. У зв'язку з цим на Конференції ООН з навколишнього середовища і сталого розвитку, що відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро, була прийнята Конвенція про біологічне різноманіття. Сьогодні її сторонами є близько 200 держав.

 

Американський білий пелікан - зникаючий вид

    Країни, що приєдналися до Конвенції, прагнуть досягти очевидних цілей: збереження біологічного різноманіття живих видів і екологічних систем, стале використання компонентів біологічного різноманіття і отримання вигод від використання генетичних ресурсів. Головне завдання Міжнародного дня біологічного різноманіття - звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори і фауни.

     Біологічне різноманіття нашої планети продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися.

    Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:

- Втрата і фрагментація природного середовища;

- Конкуренція з боку інвазивних видів;

- Забруднення навколишнього середовища;

- Глобальні кліматичні зміни;

- Опустелювання;

- Зростання населення і надмірне споживання;

- Нерозважливе використання природних ресурсів.

Більшість з цих факторів є результатом діяльності людини.

Одна з тем Дня - «Біорізноманіття островів». Соломонові острови

    Проблема збереження біорізноманіття не оминула і наш край. В результаті активізації гідрологічних процесів відбулося замулення дна річки Айдар, заростання прибережних ділянок бур’янистими рослинами, цвітіння води, зміна кількісного складу вод, що може привести до скорочення іхтіофауни та загибелі окремих видів.

   

Русло річки Айдар

     Одним із способів боротьби за збереження різноманітності життя на нашій планеті є охорона рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, а також дбайливе ставлення до природи. Щорічно Генеральний секретар ООН готує послання до широкої громадськості з нагоди Міжнародного дня біологічного різноманіття. А саме свято проходить щороку під певною темою, серед яких в різні роки були: «Біорізноманіття та боротьба з бідністю - виклики для сталого розвитку», «Біорізноманіття: страхування життя в нашому мінливому світі», «Зміна клімату і біологічне різноманіття», «Загарбницькі чужі види», «Біорізноманіття лісів», «Вода і біорізноманіття», «Біорізноманіття островів», «Актуалізація тематики біорізноманіття, підтримання життя людей і їх джерел засобів до існування» та інші.


 

||
© 2008 Старобільська районна державна адміністрація
92700, Україна, м. Старобільськ, вул.Комунарів, 35
Тел./факс (06461) 2-13-65
Веб-сайт: http://stb.loga.gov.ua
E-mail: adm-rda@stb.lg.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stb.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Старобільська РДА