Сьогодні: вівторок, 24 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Старобільська РДАДіяльність РДАЕкономіка
Інвестиції

Інвестиційна діяльність за 9 місяців 2016 року

 

     За статистичними даними за січень-червень 2016 року освоєно капітальних інвестицій на суму 37 709 тис. грн. що склало 4,6% від загального обсягу капітальних інвестицій по області, або 833,4 грн. на 1 особу, що у 2,3 рази більше, ніж середнього показника по області на 1 особу(368,5 грн.). Відсутність зазначеного показника у порівняних цінах не дає можливість оцінити його реальну динаміку по останніх роках.

     Для покращення інвестиційного іміджу та залучення інвестицій у розвиток економіки району райдержадміністрацією вживались наступні заходи.

     У лютому місяці п.р. створений Генеральний план відбудови інфраструктури населених пунктів Старобільського району, який наданий до ОДА.

     15 березня 2016 року в рамках проведення Днів Луганщини в
м. Києві в приміщенні ТПП України відбувся економічний форум «Луганська область: перспективи розвитку, виклики та можливості». В економічному форумі прийняли участь 3 підприємства району:

 •  ТОВ «Геліант XXI» (підприємство представило 1 інвестиційний проект);
 • ТОВ «Старобільський елеватор» (презентація продукції);
 • ПАТ «Старобільський молокозавод» (презентація продукції).

     У червні поточного року у м.Сєвєродонецьк на святкових заходах, присвячених святкуванню Дня Луганської області, райдержадміністрація представила презентаційну експозицію Старобільського району за наступними напрямками: «Економічний потенціал району» та «Інвестиції».

     З метою представлення інвестиційних можливостей району створено Інвестиційний паспорт Старобільського району. Також сформовано
     3 інвестиційні пропозиції Greenfield (земельні ділянки, де можливе створення індустріальних парків) поблизу сіл Половинкине, Піщане, Лозовівка.

     Інформація про інвестиційні пропозиції підприємств та підприємців розміщується на веб-сайті райдержадміністрації.

     На цей час пакет інвестиційних пропозицій району включає такі проекти:

 1. Проектна пропозиція ТОВ «Геліант-ХХІ» «Комплекс по зберіганню та переробці насіння соняшнику». Основна діяльність підприємства - виробництво, переробка та реалізація сільськогосподарської продукції; виробництво не очищених рослинних олій та жирів.    Пропозиція інвесторам – будівництво комплексу з переробки насіння соняшнику, який складається із сховища (елеватору) місткістю 50 000 куб.м. та маслопресового виробництва продуктивністю 230 т/добу, з наступним збільшенням потужності до 460 тн на другому етапі. Потреба в інвестиціях – 15 000 000 дол.США (закупівля обладнання, монтаж, введення в експлуатацію тощо). Зазначена пропозиція увійшла до Інвестиційного паспорту області та надана Мінекономрозвитку України в рамках роботи Міжурядової Українсько-Іранської спільної комісії з економічного та торговельного співробітництва.
 2. Проектна пропозиція Виробничого кооперативу «Нова Техніка» «Електростанція на альтернативних видах палива (На твердих побутових відходах і біомасі)». Мета проекту - організація виробництва по переробці побутових відходів з подальшим отриманням з них тепла, електроенергії і цінних фракцій вторсировини. Продуктивність створюваного в рамках проекту комплексу - від 10 000 тонн на рік, з перспективою подальшого створення на другому етапі - двох, а в подальшому - мережі переробних комплексів. Реалізація проекту дасть можливість покращити екологічний стан району, комплексно і в довгостроковому плані вирішивши проблему твердих відходів, створити впорядковану виробничу інфраструктуру по промисловій переробці сміття, а також організувати виробництво для отримання товарних продуктів вторинної переробки. Загальна вартість проекту - 3 000 000 євро. Зазначений проект направлено Мінекономрозвитку України в рамках підготовки на початку липня поточного року чергового засідання Координаційної групи донорів для обговорення пріоритетних проектів щодо підвищення енергоефективності та визначення можливості їх подальшого фінансування за рахунок коштів МФО і грантових коштів Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (Фонд Е5Р).
 3. Проектна пропозиція товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНБІС ГРУП» «Біогазовий комплекс з переробки відходів сільгоспвиробництва (навозу КРС, свиноферм, цукрового сорго, кукурудзи)». Мета проекту - створення біогазового комплексу з метою отримання біогазу, зрідженного біометану, електроенергії (продаж за зеленим тарифом), добрив, тепла, гарячої води. Створення тепличного господарства. Загальна вартість проекту - 5 800 000  євро.
 4. Проектна пропозиція товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНБІС ГРУП» «Ефективне лісогосподарське підприємство». Мета проекту - створення ефективного лісогосподарського підприємства по використанню захисних лісосмуг Старобільського району. Загальна вартість проекту - 4 600 000 дол. США.

     У червні місяці 2016 р. на святкових заходах у м. Сєвєродонецьк, присвячених святкуванню Дня Луганської області, презентаційна експозиція Старобільського району була представлена 3-ма стендами, а саме: центральним стендом із загальною інформацією про район; стендами «Економічний потенціал району» та «Інвестиції».

     За підсумками обласного відбору регіональною комісією на фінансування за рахунок ДФРР в 2016 році відібрано 3 об`єкти, які очікуємо завершити до кінця року на загальну суму 29 млн. 702,39 тис. грн. (в т.ч. Державного фонду регіонального розвитку на суму 26,6 млн. грн. та співфінансування по 3 об’єктах на суму 3,1 млн. грн., а саме:

1) Дошкільний навчальний заклад по вул. Пізника, 1 б, с. Лиман, Старобільського району - капітальний ремонт3 млн. 627,868 т. грн.

2) Реконструкція Старобільського районного Будинку творчості дітей та юнацтва по вул. Чернишевського,26, м. Старобільськ, Луганської області6 млн. 344 тис. грн.

3) Капітальний ремонт будівлі хірургічного відділення КУ «Старобільське РТМО» по вул. Монастирська, 67 м. Старобільськ, Луганська область19 млн. 730,52 т. грн.).

     До конкурсного відбору проектів на отримання коштів Державного фонду регіонального розвитку на 2017 рік надано 7 інвестпропозиції на загальну суму 53,6 млн.грн. при співфінансуванні з місцевого бюджету – 5,3 млн. грн., це:

     (Реконструкція Старобільської ЗОШ II-III ступенів №4 Старобільської райради на кв. Ватутіна, 53"а" м. Старобільськ, Луганської області на загальну суму - 3799,975 тис.грн.;

     Капітальний ремонт Половинкинської ЗОШ I-III ступенів по пл. Дружби, 19, с. Половинкине Старобільського району, Луганської області на загальну суму – 7000,0 тис.грн.;

     Реконструкція Старобільського районного Будинку культури ім. Т.Г.Шевченка по вул. Комунарів, 33 м. Старобільськ, Луганської області на загальну суму - 2908,355 тис.грн.;

     Капітальний ремонт з термомодернізацією огороджувальних конструкцій сільського Будинку культури с. Підгорівка вул. Чкалова, №126 б/1 Старобільського району, Луганської області на загальну суму - 6610,333 тис.грн.;

     Будівництво двоповерхового корпусу з їдальнею та майстернями і надвірного туалету Старобільської спеціалізованої загальноосвітньої школи     І-ІІІ ступенів    № 3 Старобільської районної ради Луганської області по вул. Гімназична (Жовтневій),  23, м. Старобільськ Луганська область на загальну суму - 12952,416 тис.грн.;

     Капітальний ремонт будівлі клініко-діагностичної лабораторії з адмінприміщеннями КУ "Старобільське РТМО" по вул. Кірова, 67, м. Старобільськ, Луганської області на загальну суму -  2093,928 тис.грн.;

     Капітальний ремонт будівлі хірургічного відділення КУ «Старобільське РТМО» по вул. Монастирська, 67, м. Старобільськ, Луганської області на загальну суму - 16816,089 тис. грн.).

     Очікується освоєння коштів по проектам, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій (Пост КМУ 395 від 24.06.2016) на загальну суму 1,3 млн. грн. ( вт .ч. державного бюджету 0,8 млн. грн. та 0,3 млн. грн. співфінансування з районного бюджету).

     Також, до кінця року планується освоєння коштів з обласного бюджету за переліком об’єктів за розпорядженням голови ОДА №402 від 11.07.2016 р. на загальну суму 26,2 млн. грн.

     Очікується освоєння коштів бюджету розвитку, виділенних районним бюджетом на виготовлення проектної документації та виконання робіт по об`єктах відділів освіти, культури, медичних КУ, спортивних споруд комунальної установи ФСК «Колос» на загальну суму 20,6 млн. грн.

     Керуючись статтею 6, пунктом 9 частини першої статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», враховуючи Угоду про партнерство між Європейським союзом в Україні, Програми розвитку Організації Об`єднаних Націй та Старобільською районною державною адміністрацією від 20.11.2014 р., з метою забезпечення сталого соціального та економічного розвитку району у 2016 році було створено районну координаційну раду з питань реалізації в Старобільському районі проектів, програм та ініціатив Європейського Союзу, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй, інших міжнародних організацій.

     Маємо додати, що проектні пропозиції постійно направляються за пропозиціями Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму ОДА, Департаменту зовнішніх зносин, зовнішньоекономічної та інвестиційної діяльності ОДА.

     З початку 2016 року були реалізовані наступні активності зі співпраці з міжнародними фондами :

    З Програмою розвитку ООН для впровадження ініціатив громад, в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду фаза – III» - реалізовано 3 мікропроекти у сфері поліпшення умов життєдіяльності Половинкинської, Калмиківської, Веселівської громад. За спільні кошти здійснений ремонт дитячого садочку «Малятко» (с.Половинкине), відремонтовано дах ФАПу с. Калмиківка, капітальні роботи на насосній станції в с. Веселому на загальну суму 1017,1 тис.грн., з яких – 615,2 тис.грн. – кошти МТД; 401,9 тис.грн. – кошти громади.

     Протягом 9 місяців 2016 року відбулося 2 засідання Форуму місцевого розвитку Старобільського району, де були розглянуті питання співпраці місцевої громадськості та влади, їх взаємодія з іншими партнерами щодо вирішення проблем розвитку територій.

     Старобільською районною державною адміністрацією для участі в спільному із ЄІБ проекті "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України" було надано до ДЕРТ Луганської ОДА 8 інвестпроектів на загальну суму 34,21 млн.грн., це:

     Реконструкція Старобільської ЗОШ 1 ступеню №1 по кв. Ватутіна,63, м. Старобільськ, Луганської області – 5 387,9 тис.грн.;

     Реконструкція навчальних корпусів Старобільської гімназії по вул. Володарського,25, м. Старобільськ, Луганської області – 4 106,8 тис.грн;

    Реконструкція водопровідної мережі села Веселе Старобільського району, Луганської області – 1 650, тис.грн.;

    Капітальний ремонт закладу позашкільної освіти нежитлове приміщення спортивного залу з пауерліфтингу ДЮК «Орля» - 510,0 тис.грн.;

    Капітальний ремонт Лиманської ЗОШ I-IIIступенів по вул. Піщана 1, с. Лиман Старобільського району, Луганської області – 4 548,1 тис.грн;

    Капітальний ремонт Підгорівської ЗОШ I-IIIступенів по вул. Чкалова буд. 82, с. Підгорівка Старобільського району, Луганської області – 7,2 млн.грн;

    Капітальний ремонт Половинкинської ЗОШ  I-III ступенів по пл. Дружби,19, с. Половинкине Старобільського району, Луганської області – 7,0 млн.грн;

    Реконструкція Старобільської ЗОШ II-III ступенів №4 Старобільської райради на кв. Ватутіна,53"а" м. Старобільськ, Луганської області – 3,8 млн.грн

     Крім того, Старобільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі - РЦ СССДМ) -  співпрацює із проектом Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка».

     Дитячим фондом в Україні ЮНІСЕФ в рамках проекту «Реагування на потреби освіти в надзвичайній ситуації» в Старобільській СЗОШ І-ІІІ ст. № 3 облаштовано спортивний майданчик на загальну суму 50,6 тис.дол.США.

     До РТМО надійшло гуманітарної допомоги від благодійних фондів, організацій, волонтерів, військовослужбовців, розташованих на території району та цивільного населення у вигляді продуктів харчування, обладнання, медикаментів, виробів медичного призначення, палива тощо на загальну суму 1434,8 тис. грн. У тому числі на суму 703,8 тис. грн. отримано дороговартісне медичне обладнання.

     3 сільських ГО (Половинкинської, Байдівської та Шульгинської сільських рад) перемогли у конкурсі проектів «Всебічна стабілізаційна підтримка для ВПО та постраждалого населення в Україні», представництва МОМ (Міжнародна організація з Міграції) в Україні. В Шульгинці реалізований проект «Нові можливості – нове життя» - енергозберігаючі заходи в Шульгинській ЗОШ І-ІІІ ступенів та впроваджений другий проект:  «Енергозберігаючі заходи в Шульгинському сільському Будинку культури».

    В с. Половинкине ГО «Сільські добродії» за проектом створено комфортні умови для інтеграції ВПО в місцеву громаду шляхом модернізації Половинкинської сільської лікарської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

    Байдівка виграла грант для ремонту спортзалу, який реалізований у травні 2016 року. Також реалізуються проекти «Проведення заходів з утеплення приміщень соціальної інфраструктури» (В результаті реалізації проекту замінено вікна у початковій школі Байдівської ЗОШ, утеплено підлогу та встелено лінолеум у 3 класах та замінено вікна у приміщенні Байдівського ФАП, утеплено дах.)

     Старобільська центральна районна бібліотека прийняла участь у I і II етапі конкурсу на кращій проект, що запропонувала Міжнародна організація з міграції при фінансовій підтримці уряду Японії «Підтримка стабілізації громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі». На першому етапі бібліотека виграла гранд на 30 000 доларів США на ремонт приміщення (заміна 20 вікон на склопакети, 12 дверей, ремонт входу, пандуси для людей з обмеженими можливостями, заміна електромережі, ремонт коридору та абонементу). Всі ці роботи планується завершити до кінця 2016 року.

     З початку 2017 року по березень 2017 року почнеться реалізація II етапу та проекту «Діалог+», в рамках якого бібліотеці буде надана сучасна техніка: відеокамера, плазмовий телевізор, ноутбуки, принтери, сучасні меблі для мобільної бібліотеки та інше.

     На базі центральної бібліотеки будуть проводитись спільні заходи з бібліотеками: Одеси, Хмельницького та Любліна (Польща).

     Згідно проекту щодо допомоги одиноким та одинокомешкаючим людям похилого віку та інвалідам, підтримки сімей, які виховують дітей-інвалідів Благодійного фонду «Милосердя – Луганськ» 60 самотніх громадян та інвалідів отримують соціальні послуги вдома та набори продуктів харчування, миючих засобів, ліки (безкоштовно). 27 з них обслуговується  в  м.Старобільську, 9 – на території  Бутівської  сільської ради, 9 –  Тітарівської, ще 15 –Хворостянівської сільської ради. Крім цього, громадян отримували щодня (крім вихідних) гарячі обіди.

    В проекті працює 2 соціальних працівника, які супроводжують 30 сімей з дітьми-інвалідами. З сім'ями, що потребують психологічну підтримку, працює психолог за індивідуальним планом. Крім психолога з дітками, які потребують допомогу в розмовному розвитку, працює логопед. Сім'ї отримують продуктові набори, миючі засоби , ліки та засоби гігієни.

 

Бізнес-інвестиції

     За проектом ПРООН «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» та отримання грантових коштів стало можливим створення нового підприємства «Нова техніка» ще в 2015 році. В 2016 р. розпочалася реалізація проекту на кошти кредитної лінії Європейського банку на загальну суму 1,0 млн.грн. та перемогла у наступному конкурсі ПРООН за проектом «Переробка пластику» на суму 250,0 тис.грн. коштів ПРООН, та 250,0 тис.грн – власних коштів. 10 липня п.р. у м.Старобільську відбувся фестиваль «Від країни в Україну», який був представлений багатьма локаціями. У локації «Модернова Україна» приймав участь керівник підприємства «Нова техніка» зі своєю продукцією – екопаливом. Також він був запрошений для участі у інші міста-учасники фестивалю зі своєю продукцією.

     Від донорського Корпусу Милосердя MercyCorps було видано 152 гранта (на загальну суму 1 611,2 тис.грн) по 10,6 тис.грн. за 1 грант в Старобільському районі.

ADRA Україна працювала в районі з відновлення водопостачальних систем, у  Старобільську Луганської області, а також у с.Половинкине.

     Відповідно, були реалізовані наступні активності:

 • Встановлення каналізаційних насосів у  Старобільських КНС №2 та №3, а також на КНС Половинкине.
 • Встановлення свердловинних насосів у Старобільську на свердловині №6Д.

заміну аварійних ділянок комунікацій водопостачання довжиною 450 метрів у наступних локаціях: м.Старобільськ:

 • вулиця Лугова — ділянка в 350 метрів;
 • вулиця Ватутіна — ділянка в 100 метрів;

Перелік підприємств, до діяльності яких залучено інвестиції:

     В районі здійснює діяльність 1 підприємство з іноземними інвестиціями - СТОВ СФ «Калмичанка».

    Оновлення матеріально-технічної бази в аграрному секторі економіки проводиться й у 2016 році. Так, в 2016 році придбано 4 зернозбиральних комбайни, 13 тракторів та іншої сільськогосподарської техніки на загальну суму 31,6 млн.грн. на кінець року – 35 млн.грн.

     Протягом 9 місяців 2016 року на виконання заходів районної цільової Програми «Розвиток малого і середнього підприємництва в Старобільському районі на 2016-2018 роки» були використані та власні кошти фермерських господарств та приватних сільськогосподарських підприємств в сумі 11 млн. 500,0 тис. грн.(на підвищення продуктивності зернового господарства і галузі рослинництва та відтворення і формування матеріально технічної бази сільськогосподарських підприємств, що власне є приватними інвестиціями в розвиток аграрного комплексу району).

      Кожна територія ради району має створену громадську організацію із ініціативною групою мешканців, яка залучає до потреб по відновленню інфраструктури кошти приватних підприємств, які розташовані на цій території та здійснюють виробничу діяльність, а також населення.

Стан реалізації укладених міжнародних і міжрегіональних угод:

- Угода про партнерство від 20.11.2014р. між Старобільською райдержадміністрацією та Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» фаза – III Європейського союзу в Україні. Укладання партнерської угоди між районною адміністрацією, районною радою, ПРООН сприяє впровадженню проектів, спрямованих на розвиток громад на території району. Реалізуються 3 МПП  3 сільських громад.

- Рамкова угода від 25 лютого 2015 року  з Громадською спілкою «Програма сприяння відродженню та інтеграції Сходу України «Донбасс» сприяння пошуку можливих інвестиційних інституцій, а також пошуку, реалізації та впровадження проектів, направлених на відновлення інфраструктури Старобільського району, та сприяння розвитку малого та середнього бізнесу у районі.

- Меморандум про співробітництво від серпня 2015 року з Програмою розвитку Організації Об`єднаних Націй («ПРООН») (Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні ) для оперативного реагування на проблеми, які з’явилися внаслідок збройного конфлікту, що негативно вплинули на стан прав і свобод громадян та розвиток громадянського суспільства, соціально-економічне життя в регіоні та Україні загалом.

- Договір про партнерську співпрацю між містом Старобільськ (Україна) та містом Люблін (Польша) від 15.03.96 року

- Договір 2015 року про партнерську співпрацю між містом Старобільськ (Україна) та містом Хмельницький (Україна).

 


 


Форум місцевого розвитку Старобільського району

 

 

 

 

     15 березня 2016 року в малій залі райради відбулося засідання  Форуму місцевого розвитку Старобільського району. Відкрила Форум заступник голови райдержадміністрації, співголова Форуму Григоренко О.О. Загалом у роботі Форуму взяли участь 41 особа. Згідно порядку денного опрацьовано 4 питання, кожна з громад-партнерів ЄС/ПРООН презентувала стан реалізації своїх мікропроектів та перспективи їх завершення. Координатор Луганського ОПВ Проекту  ЄС/ПРООН МРГ - ІІІ Курочка Дмитро поспілкувався з представниками всіх присутніх громадських організацій, прокоментував питання та плани діяльності по кожній організації в залежності від виступів представника кожної організації та розповів про План просвітницької діяльності у сфері енергоефективності, проблеми забезпечення енергоресурсами, види підтримки МРГ в рамках «інноваційної» компоненти. Також було розглянуто питання співпраці місцевої громадськості та влади, їх взаємодія з іншими партнерами щодо вирішення проблем розвитку територій.

      За підсумком роботи Форуму визначено, що 3 громади-партнери Проекту мають завершити свої мікропроекти до 1 травня 2016 року та відзвітувати на наступному Форумі.

      На жаль, із-за змін в умовах роботи Проекту МРГ-ІІІ в 2016 році , ГО с. Лиман призупиняє реалізацію своєї мікропроектної пропозиції в поточному році.

 

 


 

 

Пропозиції щодо наявних вільних земельних ділянок типу Greenfield Старобільського району

 

 

 

    Інвестиційна пропозиція Greenfield

Індустріальний парк села Половинкине

 

Локалізація

назва місцевості

 Половинкинська сільська рада

місто, село

с. Половинкине

район

Старобільський

область

Луганська

Властивості місцевості

максимально допустима площа

15 га

Можливості для розвитку (короткий опис)

Ділянка  можлива для створення індустріального парку  

Інформація про власника

орієнтовна ціна землі (грн./м2)

 не визначилася

власник(и)

державна власність

наявність актуального концептуального дизайну (Так/Ні)

Ні

зонування

степ

Характеристика землі (ділянки)

вид ґрунту на ділянці (га)

Супіскові

різниця в рівні землі (м)

-

використання землі на даний час

не використовуються

забрудненість ґрунтових та підґрунтових вод (Так/Ні)

Ні

рівень підґрунтових вод (м)

4-6  м.

чи були проведені геологічні дослідження ділянки (Так/Ні)

Ні

ризик затоплення чи зсувів землі (Так/Ні)

Ні

підземні перешкоди (Так/Ні)

Ні

наземні та повітряні перешкоди (Так/Ні)

Ні

екологічні обмеження (Так/Ні)

Ні

будинки чи інші конструкції на ділянці (Так/НІ)

Ні

Транспортне положення

доступ доріг до ділянки (вид та ширина доступної дороги)

Під’їзна автодорога місцевого значення (обласна дорога) О 131702 – 7м

найближча автомагістраль/дорога національного значення (км)

Н-21 Старобільськ - Луганськ (3 км.)

морські та річкові порти в радіусі до 200 км.

відсутні

залізнична колія (км)

Донецька  залізниця ст. Половинкине (0,05 км.)

залізнична під’їзна колія (км)

в наявності

найближчий аеропорт (км)

м.Луганськ -100 км.; Харьків - 220 км

найближчий обласний центр (км)

м.Луганськ -100 км.; Харьків - 220 км

Наявна інфраструктура

електрифікація (Так/Ні)

Так

     - точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

50 м.

      - напруга електричного току (кВ)

10 та 0,4 кВ трансформаторна підстанція

 •       - допустима електрична ємність (MW)

0,2-0,4

газифікація (Так/Ні)

Так

      - точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 •       - показник теплотворної здатності (MJ/Nm3)

-

 •        - діаметр труби (мм)

 

 •        - наявна потужність(Nм3/год)

-

водопостачання (Так/Ні)

Ні

      - точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 •      - допустима пропускна здатність (м3/24 г)

-

очисні споруди (Так/Ні)

Ні

телефонізація (Так/Ні)

Так

 •       - точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 

Орієнтовна вартість підведення інженерних мереж (вказуються витрати на підведення необхідних комунікацій)

 

Поблизу ділянки проходить газопровід та лінія електропередач

 Поточний стан справ (наявність необхідних дозволів, тощо)

По мірі виготовлення проектно-кошторисної документації будуть отримані дозволи на проведення будівельно-монтажних та ремонтних робіт

Можливості державної підтримки

На основі державно-приватного партнерства або інша форма

Коментарі

 

 

Пропозиція підготовлена

Сергієнко Анжела Миколаївна  –  голова Половинкинської сільської ради , тел. 06461 9-65-32  моб. тел. 066 111 15 32; email : polovinkino_sovet@mail.ru

Контактна особа

Сергієнко Анжела Миколаївна  –  голова Половинкинської сільської ради , тел. 06461 9-65-32  моб. тел. 066 111 15 32; email : polovinkino_sovet@mail.ru

 


 

 

     Інвестиційна пропозиція Greenfield

Старобільський район Луганської області

 

 

Локалізація

назва місцевості

Земельна ділянка загальною площею 16 га

село

Лозовівка Хворостянівської сільської ради

район

Старобільський

область

Луганська

Властивості місцевості

максимально доступна площа (як одна ділянка) [га]

16 га

можливості для розвитку (короткий опис)

Землі колишніх ферм

Інформація про власність

орієнтовна ціна землі (грн./м2)

Грошова оцінка земельної ділянки не здійснювалась

власник(и)

Землі колективної власності

наявність актуального концептуального плану (Так/Ні)

Ні

зонування

-

Характеристика землі (ділянки)

вид ґрунту на ділянці (га)

Крейдяні

різниця в рівні землі (м)

-

використання землі на даний час

Не використовується

забрудненість ґрунтових та підґрунтових вод (Так/Ні)

Ні

рівень підґрунтових вод (м)

-

чи були проведені геологічні дослідження ділянки (Так/Ні)

Ні

ризик затоплення чи зсувів землі (Так/Ні)

Ні

підземні перешкоди (Так/Ні)

Ні

наземні та повітряні перешкоди (Так/Ні)

Ні

екологічні обмеження (Так/Ні)

Ні

будинки чи інші конструкції на ділянці (Так/Ні)

Залишки фундаментів і будівель ферм

Транспортне положення

доступ доріг до ділянки (вид та ширина доступної дороги)

500 м

найближча автомагістраль/дорога національного значення (км)

Н-7 Старобільськ - Луганськ

морські та річкові порти в радіусі до 200 км

-

залізнична колія (км)

-

залізнична під’їзна колія (км)

-

найближчий міжнародний аеропорт (км)

-

найближчий обласний центр (км)

М.Сєвєродонецьк 60 км.

Наявна інфраструктура

електрифікація (Так/Ні)

Ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 • напруга електричного току (кВТ)

-

 • допустима електрична ємність (MW)

-

газифікація (Так/Ні)

Ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 • показник теплотворної здатності (MJ/Nm3)

-

 • діаметр труби (мм)

-

водопостачання (Так/Ні)

Ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 • допустима пропускна здатність (м3/24 г)

-

очисні споруди (Так/Ні)

Ні

телефонізація (Так/Ні)

Ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

Коментарі

-

Пропозиція підготовлена

Покалюк Людмила Миколаївна, сільський голова Хворостянівської сільської ради Старобільського району Луганської області, +380509146556, cskmhflf2013@i.ua

Контактна особа

Хурда Олексій Миколайович, спеціаліст-землевпорядник Хворостянівської сільської ради Старобільського району Луганської області, +380951912469, cskmhflf2013@i.ua

 

 


 

 

     Інвестиційна пропозиція Greenfield

Старобільський район Луганської області

 

 

Локалізація

назва місцевості

Село Піщане

район

Старобільський

область

Луганська

Властивості місцевості

максимально доступна площа (як одна ділянка) [га]

2,14 га

можливості для розвитку (короткий опис)

Різноманітні

Інформація про власність

орієнтовна ціна землі (грн./м2)

2,14 га

власник(и)

Бутівська сільська рада

наявність актуального концептуального плану (Так/Ні)

Ні

зонування

-

Характеристика землі (ділянки)

вид ґрунту на ділянці (га)

Піщаний

різниця в рівні землі (м)

Площина

використання землі на даний час

Не використовується

забрудненість ґрунтових та підґрунтових вод (Так/Ні)

Ні

рівень підґрунтових вод (м)

1,5

чи були проведені геологічні дослідження ділянки (Так/Ні)

Ні

ризик затоплення чи зсувів землі (Так/Ні)

Ні

підземні перешкоди (Так/Ні)

Ні

наземні та повітряні перешкоди (Так/Ні)

Ні

екологічні обмеження (Так/Ні)

Ні

будинки чи інші конструкції на ділянці (Так/Ні)

Ні

Транспортне положення

доступ доріг до ділянки (вид та ширина доступної дороги)

Асвальто-бетон, 6м.

найближча автомагістраль/дорога національного значення (км)

1-2 км.

морські та річкові порти в радіусі до 200 км

Ні

залізнична колія (км)

Так, 0,3 км

залізнична під’їзна колія (км)

Ні

найближчий міжнародний аеропорт (км)

240 км

найближчий обласний центр (км)

60 км.

Наявна інфраструктура

електрифікація (Так/Ні)

Так

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 • напруга електричного току (кВТ)

220-380

 • допустима електрична ємність (MW)

-

газифікація (Так/Ні)

Так

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

5 м

 • показник теплотворної здатності (MJ/Nm3)

-

 • діаметр труби (мм)

-

водопостачання (Так/Ні)

Ні

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

 • допустима пропускна здатність (м3/24 г)

-

очисні споруди (Так/Ні)

Ні

телефонізація (Так/Ні)

Так

 • точка з’єднання (відстань від кордону ділянки) (м)

-

Коментарі

-

Пропозиція підготовлена

Кравцов Валерій Миколайович, сільський голова Бутівської сільської ради Старобільського району Луганської області, (06461) 31285, 0660324854

Контактна особа

Кравцов Валерій Миколайович, сільський голова Бутівської сільської ради Старобільського району Луганської області, (06461) 31285, 0660324854

 

 


 

 

 

 

 

  

 

Інвестиційний паспорт Старобільського району за 2015 рік

 

 


 

Виконуємо угоди з ЄС/ПРООН

     Як повідомлялося раніше – в районі чотири сільських громади  співпрацюють в ІІІ фазі  Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» .

     В повному обсязі вже виконані роботи за мікропроектною пропозицією половинчанської громадської організації "Спілка сільських добродіїв" – проведено енергозбергіаючі заходи в дитсадочку «Малятко».

     В 2016-му продовжуються роботи ще на двох об’єктах.

     В селі Калмиківка в лютому місяці здійснюються капітальні роботи будівлі сільради ( на знімку).

     На сьогодні виконано 25 відсотків капітальних робіт з ремонту насосної станції 1-го підйому водопровідної мережі в с. Веселе ( на знімку).

     Наразі погода дозволяє – роботи продовжуються.

     Всі три громади отримали по першому траншу коштів ПРООН на загальну суму 668 тис. грн. та забезпечили співфінансування з сільських бюджетів – загалом 192,2 тис. грн.

 

     Зараз йде підготовка до проведення в середині березня районного Форуму місцевого розвитку, де очікується дізнатися від радника ПРООН Ганни  Борової про зміни в системі роботи ПРООН в Луганській області . 

 

 

 


 

Завершуємо проекти

   Сьогодні 17 грудня, у голови райдержадміністрації Гаркавого А.І. відбулося засідання робочої групи з контролю за реалізацією інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуються у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку  за участю керівників підрядних організацій, що реалізують в районі такі проекти.

    У визначені терміни мають бути завершені ремонтні роботи в дитячій школі мистецтв по вул. Миру (Пролетарській), в районній дитячій бібліотеці та будівництво ливневідвідної системи по вул. Харківській м. Старобільськ.

   Маємо надію щодо вчасного завершення всіх ремонтних робіт по лікувальному відділенню РТМО.

   Оскільки підрядники порушують затверджені плани-графіки виконання робіт, а бюджетний рік закінчується , є загроза , що не буде  завершена реконструкція південної трибуни на районному стадіоні.

 

   Під великим питанням і реконструкція ЗОШ №4 в 2015 році, так як згідно визначеної законом процедури державних закупівель, договір з підрядником має укладатися лише в останні дні грудня.  Цей проект та проект будівництва ливневої каналізації по вул. Андрющенка і Чернишевського надано на конкурс до Мінрегіону і в 2016 році.

 

 


 

Завершення реконструкції районної бібліотеки для дітей

           У районній бібліотеці для дітей завдяки проекту «Реконструкція будівлі районної бібліотеки для дітей по вул. Урицкого, 6 в Старобільську Луганської області». З Державного Фонду Регіонального розвитку  отримано 675тис. грн. та 75 тис. грн. з місцевого бюджету. 30 грудня 2015 року відбулося святкове відкриття. Перерізання стрічки здійснювали голова Старобільської районної державної адміністрації Гаркавий Анатолій Іванович та заступник голови Старобільської районної державної адміністрації Григоренко Олена Олексіївна.

           Завдяки реконструкції було зроблено ремонт даху, оновлена системи опалення, встановлені пластикові вікна, проведено водопостачання зроблено санвузол, нові стелі та освітлення.

           Районна дитяча бібліотека набула сучасний вигляд та готова оновленою зустрічати маленьких читачів.

 

 

  


 

 

Засідання Форуму місцевого розвитку

 

 

     23 листопада 2015 року в районі відбулося засідання Форуму місцевого розвитку громад Старобільського району. Відкрила Форум в. о. голови райдержадміністрації, співголова Форуму Григоренко О.О. Загалом у роботі Форуму взяли участь 40 осіб. Згідно порядку денного опрацьовано 4 питання, кожна з 4 громад-партнерів ЄС/ПРООН презентувала стан реалізації своїх мікропроектів та перспективи їх завершення. Координатор проекту МРГ ІІІ в Луганській області Ганна Борова поспілкувалася з представниками всіх присутніх громадських організацій, прокоментувала питання та плани діяльності по кожній організації в залежності від виступів представника кожної організації, надала рекомендації стосовно зобов’язань по звітах по Проекту за транші та щодо планів виконання зобов’язань по співфінансуванню проектів як бюджетному так і внесками громад.

     Від району було надано пропозиції про склад комітету по нагляду за якістю проведення робіт на об’єктах мікропроектів громад, що і були затверджені Форумом. До нього ввійшли керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та районної ради.

     За підсумком роботи Форуму визначено, що всі громади-партнери Проекту мають реалізувати свої мікропроекти до кінця поточного року, оскільки в 2016 році змінюються умови отримання траншів від ЄС/ПРООН.

 

 

 


 

РАЗОМ ДІЄВІШЕ

 

     Із чотирьох сільських громад району , що співпрацюють в ІІІ фазі  Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» половинчани найшвидше реалізують свою ініціативу. Громада села Половинкине впроваджує  мікропроект "Енергозбергіаючі заходи. Капітальний ремонт даху будівлі ДНЗ "Малятко, с. Половинкине, вул. Леніна, 22". Вже виконані роботи з утеплення даху дитячого садочка та заміни покрівлі на металочерепицю на площі 615 кв. м.  Повний бюджет Проекту складає 313 924грн., з них внесок громадської організації "Спілка сільських добродіїв" -  16204,17 грн., 205500грн. - кошти ПРООН, 93434,33 грн. - бюджетні кошти Половинкинської сільської ради.  Кошти першого траншу ПРООН (164200грн) та внесок громадської  організації в повному обсязі перераховані будівельному підряднику ТОВ  "Будівельна  компанія "Альянс-строй".

     Найактивніші члени громадської організації Світлична Г.О., Гречаний С.І., Івченко О.С., Лозова Н.І., Бондар С.Т. на чолі з головою Челомбітько С.В. плідно попрацювали з партнерами, що допомогло  вчасно забезпечити збір необхідних коштів понад 16 тисяч гривень. Громада вдячна керівникам ФГ «Лаванда плюс» Колтаку Ю.О., ФГ «Олеся» Кулачку В.Ф., приватним підприємцям Войтенку В.Ф., Кушпіті В.В., батькам малечі дитсадочка  та мешканцям села Половинкине за участь у Проекті.

 

Наразі на об’єкті виконуються роботи з авторського нагляду та технічного нагляду. Залишок коштів ПРООН  в сумі 41300 грн. надійде після  звітування за всіма договорами та документами.

              

 


 

 

Засідання робочої групи з контролю за реалізацією інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку

 

 

     Щочетверга у райдержадміністрації відбуваються засідання робочої групи з контролю за реалізацією інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку під головуванням заступника голови райдержадміністрації Григоренко О.О.

     Так, 05 листопада 2015 року, на останьому засіданні робочої групи, головуючий, заступник голови райдержадміністрації Григоренко О.О., наголосила, що всі установи, що реалізують проекти за кошти фонду регіонального розвитку, мають розробити подекадний календарний план-графік виконаних робіт та суворо його виконувати.

      Відповідно до статей 2, 6, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпоряджень Кабінету Міністрів України від 17.07.2015  № 766-р «Про затвердження переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку» та від 30.07.2015 № 824-р «Про внесення змін до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2015 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, у тому числі тих, що фінансуються з метою погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Державної казначейської служби станом на 1 січня 2015 року», протокольного рішення за результатами селекторної наради з питань погашення заборгованості із заробітної плати працівникам бюджетної сфери, реалізації проектів, які фінансуються за рахунок державного фонду регіонального розвитку у 2015 році, а також прийому/здачі збудованих фортифікаційних споруд під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 15 вересня 2015 року, з метою забезпечення контролю за реалізацією зазначених інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та забезпечення проведення щотижневих нарад за результатами роботи робочих груп, розпорядженням голови РДА № 301 від 6 жовтня 2015 року затверджений склад робочої групи.

       Влітку 2015 року Старобільською райдержадміністрацією до Міністерства регіонального розвитку було надано 7 інвестпроектів , що перемогли у конкурсному відборі на отримання коштів Державного фонду регіонального розвитку в загальній сумі 12 155,6 тис. грн., за умови співфінансування з місцевих бюджетів 1 199,4 тис. грн., які були затверджені розпорядженнями КМУ від 17.07.15р. №766-р та голови обласної державної адміністрації-керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 20.08.2015р. №360, це:

 • Реконструкція будівлі лікувального відділення КУ «Старобільське РТМО» за адресою: м. Старобільськ, вул. Кірова, 67
 • Реконструкція південної трибуни спортивної споруди районної комунальної установи ФСК «Колос» за адресою: вул. Володарського,1 м. Старобільськ, Луганської обл.
 • Реконструкція будівлі районної дитячої бібліотеки по вул. Урицького, 6 в м. Старобільську, Луганської області
 • Реконструкція Старобільської дитячої школи мистецтв, корпус 1 по вул. Пролетарська, 12 м. Старобільськ, Луганської області (коригування проекту)
 • Реконструкція Старобільської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів № 4 Старобільської райради на кв. Ватутіна, 53 «а» м. Старобільськ, Луганської області
 • Будівництво закритої дренажної  і зливовідвідної  систем  по вул. Харківській  в  м. Старобільськ Луганської області.
 • Будівництво  ливневої  каналізації  по вул. Андрющенко, Чернишевського  в  м. Старобільськ  Луганської області,

     На теперішній час кошти від Державного фонду регіонального розвитку на всі проекти отримані, всі проекти в стадії реалізації. Роботи фактично ведуться за трьома проектами.

    Маємо субвенцію з державного бюджету на відновлення зруйнованої інфраструктури у Старобільському районі, згідно постанови КМУ на 3 об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури з визначеною сумою коштів в 2 350 тис. грн., надходження цих коштів на даний час  -  у повному обсязі.

     Проведені роботи з ремонту комунальних доріг за рахунок коштів міського бюджету на суму 1 674,7  тис. грн.

     У вересні 2015 року до Міністерства регіонального розвитку було надано 9 інвестпроектів для участі у конкурсному відборі на отримання коштів Державного фонду регіонального розвитку на 2016 рік в загальній сумі 33711,8 тис. грн., за умови співфінансування з місцевих бюджетів 3372,2 тис. грн.

      Робота триває.

 

 


 

11 вересня 2015 року в області відбулося засідання Обласної Координаційної ради з питань реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» під головуванням заступника голови облдержадміністрації Лішик О.П. за участю координатора обласного ресурсного центру Борової Г.О. В роботі ради від Старобільського району прийняли участь заступник голови РДА Григоренко О.О., яка є членом обласної координаційної ради, координатор районного ресурсного центру Кулачко Т.Б. , активісти двох перспективних громад сіл Половинкине та Чмирівка.

Координаційною радою було заслухано інформацію всіх районів і міст області-партнерів Проекту  МРГ ІІІ про хід реалізації мікропроектів на кожній території, зроблені зауваження та винесені завдання на найближчий час  щодо успішного виконання спільних проектів. Таких у нас в районі реалізується 4 – громадами сіл Половинкине, Калмиківка, Веселе та Лиман.

Мова йшла і про наступний важливий напрямок співробітництва з ЄС/ПРООН МРГ ІІІ – це конкурс  « Оснащення медичних закладів  для організацій громад» що буде здійснюватись за додатково виділеними коштами Проекту ЄС/ПРООН за умови співфінансування з місцевого бюджету та участі самих членів громадських організацій.

Саме на засіданні ОКР 11 вересня 4 заявки про участь у Конкурсі від 3 сільських ГО та ГО «Відродження Старобільщини» м. Старобільськ були підтримані та затверджені до реалізації. В рамках здійснення мікропроектів буде придбане медичне обладнання на загальну суму більше 1 млн. грн. Кошти виграного гранту  складуть 50 тис. долл. США. Буде проведена закупівля медичного обладнання для акушерсько-гінекологічного відділення КУ «Старобільське РТМО» майже на півмільйона гривень, та облаштовано медичним обладнанням 3 сільські лікарські амбулаторії   в с. Калмиківка , с.Половинкине та с. Чмирівка.

Побажаємо успіху громадам-лідерам ! Адже їм треба докласти чималих зусиль, зокрема у забезпеченні збору коштів від мешканців територій  загалом 55 тис. грн.


 

 

Засідання  Форуму місцевого розвитку Старобільського району

 

 

     01.07.2015 р. в малій залі райради відбулося засідання  Форуму місцевого розвитку Старобільського району.  Відкрив та вів Форум голова райдержадміністрації А.І. Гаркавий.

     Участь району у I фазі проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (далі МРГ) продемонструвала можливості і роль органів самоорганізації населення у вирішенні проблем громади, а значний досвід, який ми отримали сприяв зацікавленості із боку інших сільських рад, які в даний час з великим бажанням  співпрацюють з Проектом МРГ у ІІІ фазі.

    Голова підкреслив, що райдержадміністрація та районна рада всебічно підтримуватимуть ініціативи розвитку сільських громад, в тому числі і фінансово, якщо це буде необхідно для успішної реалізації мікропроектних пропозицій.

     У ІІІ фазі проекту МРГ беруть участь 2 досвідчені сільські громади району і 2 новачки.

     Відбулася презентація кожної громадської організації-партнера Проекту щодо поточного стану справ діяльності організації, а саме   реалізація самостійних ініціатив ГО;  кількості проведених загальних зборів та з яких питань та реалізація самостійних ініціатив ГО за минулі 4 роки; розширення членства в організації та бенефіціари по мікропроекту; стан підготовки мікропроекту ГО згідно формату та умов Проекту ЄС/ПРООН МРГ 3.

    Координатор Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Луганській області Борова Г.О. прокоментувала плани діяльності по кожній організації та отримані документи мікропроектних пропозицій організацій громад, відповіла на запитання.

    За підсумками Форуму було прийнято рішення про затвердження  мікропроектну пропозицію “ Енергозберігаючі заходи в ДНЗ «Малятко» с. Половинкине, Луганської області, «Енергозберігаючі заходи в фельдшерському пункті с.Калмиківка», «Капітальний ремонт насосної станції 1-го підйому водопровідної мережі і заходи енергозбереження в с. Веселе Старобільського району Луганської області» та клопотати  перед керівництвом проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду –ІІІ» про співфінансування. ГО «Лиманчанка» активізувати роботу з виготовлення технічної документації по проекту.

 


 

Інформація про інвестиційну діяльність за 1 квартал 2015 року

 

     Протягом 1 кварталу 2015 року продовжувалась робота щодо налагодження співпраці з міжнародними та українськими організаціями, фондами з метою залучення додаткових ресурсів на території Старобільського району. 20.11.2014 року підписана Угода про партнерство між Програмою розвитку ООН для впровадження ініціатив громад, в рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду фаза – III, з початку року розпочата співпраця з 4 громадами району.

     Крім того, надані заяви до участі у конкурсі Програми розвитку ООН з питань організації зайнятості внутрішньо переміщенних осіб в Україні 4 бюджетними установами району, до Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка», до польської асоціацієї «Інтеграція Європа-Схід».

     Підписана Рамкова угода з громадською спілкою «Програма сприяння відродженню та інтеграції Сходу України «Донбасс» щодо сприяння пошуку можливих інвестиційних інституцій.

     Проектні  пропозиції медичних установ району знаходяться на розгляді програми «КУСАНОНЕ».

     У першому кварталі 2015 року закінчено ремонтні роботи в приміщенні центру надання адміністративних послуг за кошти проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ "Реформа управління на сході України".

     2 сільських ГО (Половинкинської та Шульгинської сільських рад)  надали заявки до участі у конкурсі проектів «Всебічна стабілізаційна підтримка для ВПО та постраждалого населення в Україні», який оголосило представництво МОМ (Міжнародна організація з Міграції) в Україні. ГО «Сільські добродії» пройшла 2 кроки реалізації проекту ( І. Участь у тренінгах з розвитку громади.

     ІІ. Участь у конкурсі проектів, спрямованих на відновлення соціальної інфраструктури).

     27.02.15 року була надана інвестиційна пропозиція щодо фінансової підтримки для проведення малобюджетного проекту Посольства Федеративної Республіки Німеччина «Крок за кроком до теплої затишної школи» з метою мтворення здоровязберігаючих комфортних умов, забезпечення температурного режиму в приміщенні Половинкинської ЗОШ I-III ступенів на загальну суму 299,17 тис.грн.

     За підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» громадська організація «Вибір»  реалізувала проект «Створення та адміністрування Центру правової інформації та консультацій «Народний правозахист». За 1 квартал 2015 року надано консультацій 100 мешканцям району, проведено 5 тренінгів для робітників сільських рад, проводилось соцопитування серед населення. Видаєтьсят газета «Наш край» тиражем 5 тис. примірників.

     Тривала підготовка 7 інвестиційних проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2015 році в Старобільському районі Луганської області . Зокрема, для одержання субвенції з державного бюджету на відновлення зруйнованої інфраструктури у Старобільському районі, згідно постанови КМУ з цього питання, був наданий повний пакет документів на 3 об’єкти дорожньо-транспортної інфраструктури з визначеною сумою коштів в 13,6 млн.грн. на їх відновлення.

     Опрацьовувалося питання щодо співпраці з Китайською Народною Республікою в частині реалізації спільних інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок кредитних коштів, залучених під державні гарантії  та була надана проектна пропозиція «Комплекс по зберіганню і переробці насіння соняшнику», яку ТОВ «Геліант-ХХІ» запропонувало Китайській стороні для спільної реалізації.

     В АПК – в 1 кварталі не відбувалось придбання с/г техніки.

 

 


 

Старобільщина разом з ЄС/ПРООН

 

     Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» - ІІІ фінансується ЄС та спів-фінансується та впроваджується ПРООН, має на меті створити передумови для довгострокового сталого соціального та економічного розвитку на місцевому рівні шляхом посилення місцевого врядування та реалізації ініціатив громад на усій території України. Для досягнення поставленої мети використовується методика соціальної мобілізації місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування, НУО та приватного сектору для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою сприяння принципам сталого розвитку на місцевому рівні.

     МРГ-ІІІ є продовженням успішних  першої та другої фази Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з  2007 по 2014 року. Проект допоміг більше 1500 сільським громадам покращити умови проживання  спільними зусиллями та у партнерстві з місцевою владою. Таким чином, було реалізовано понад 2 тис. мікропроектів, зокрема з енергозбереження в школах та дитячих садочках, ремонт та закупівля обладнання для сільських медичних установ, а також водопостачання.

     Перша фаза Проекту мала бюджет 13,3 млн.євро, друга фаза – 17,1 млн.євро. За дві фази Проект налагодив партнерство з 25 регіонами, 300 районами та більше 2 тис. місцевими радами (з населенням до 10000 осіб). Проект мобілізував більше 800 тис. мешканців сільських територій які самоорганізувались в організації громад (ОГ) і активно включились в проектну роботу з метою поліпшення власних умов життя.

     Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні сприяють  місцевому розвитку, орієнтованому на громади в Україні впродовж багатьох років.  Важливим компонентом підходу, що базується на місцевому розвитку за активної участі громадян, є прагнення значним чином поліпшити вміння та здатність місцевих громад та місцевого керівництва з метою сприяння формування в них почуття спроможності колективно вирішувати свої проблеми.

     Особливістю Проекту є те, що місцеві органи влади/самоврядування виступають партнерами громад і надають суттєву підтримку реалізації цих ініціатив.

    В листопаді 2014 року  в Старобільській райдержадміністрації відбувся семінар-презентація Проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду - ІІІ». Його сільським головам та представникам громадських організацій презентувала Координатор Проекту Ганна Борова. Вона розповіла, що Проект існує шість років фінансується Європейським союзом та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН. Його мета – сприяти сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через підтримку та співфінансування громадських ініціатив у всіх регіонах України.

     З 10 районів Луганської області, які надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту було відібрано вісім районів, серед яких і Старобільський.  Відбір був за двома основними групами критеріїв: соціально-економічні показники та мотивація до використання методології розвитку з залученням громад. У кожному районі на конкурсній основі відібрано 4 проекти для фінансування. Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є: охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів); енергетика (енергозберігаючі заходи, збільшення використання нових джерел енергії тощо); навколишнє середовище (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо); комунальне водопостачання. Проекти виконуватимуться на умовах співфінансування. Так, Проект надаватиме 65-75 % коштів, місцевий бюджет – 20-30%, громада – 5 %.

     В Старобільському районі відібрано 4 сільські ради: Лиманська, Калмиківська, Веселівська та Половинківська, які вже активно почали співпрацю з координаторами проекту. До речі, лише дві з них – новачки у цій справі. Бо у калмичан та половинчан уже є досвід втілення в життя місцевих проектів, що співфінансувалися і втілювалися в життя місцевою громадою разом з Програмою розвитку ООН, при підтримці ЄС.

     В лютому 2015 року на територіях сільських рад  координаторами проекту були проведені семінари. У них взяли участь не тільки керівники підрозділів районних та місцевих органів влади, а й сільські активісти, представники громадських організацій, що діють на території сільрад тощо. Під час зустрічі мова йшла про умови співпраці з даним Проектом, подальші дії щодо його впровадження на місцях. Крім того, до порядку денного були включені перегляди презентації Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», фільму про напрацьований проектний досвід. Результатом проведених семінарів у чотирьох селах нашого району стало прийняття його учасниками резолюції і Угоди про партнерство між Програмою розвитку ООН та сільрадами.

     На семінарах обговорювали питання, пов’язані із проблемами, що існують на території тієї чи іншої сільради і можливі шляхи їхнього вирішення в рамках Проекту. Це, зокрема, і ремонт водопроводу, приміщень соціальних установ, організація вуличного освітлення. Для визначення пріоритетного напрямку роботи і об’єкта, в який вкладатимуться кошти мікропроекту, серед жителів сіл вищеназваних сільрад проводиться анкетування. Його підсумки покажуть, над чим сільська громада надалі трудитиметься разом з Проектом.

    А поки триває підготовка відповідної документації, місцеві громадські організації займаються збором коштів – частки фінансування, яку громада повинна внести у загальну проектну суму. Решту, як відомо, надає ПРООН. Планується, що перші гроші від неї надійдуть вже у червні цього року.

    Крім проведення семінару, представники проекту у кожному з чотирьох сіл сфотографували всі проблемні об’єкти інфраструктури. Дана інформація може бути використана для залучення коштів для їх ремонту чи благоустрою в рамках інших програм, які співфінансуються місцевою громадою та різноманітними міжнародними організаціями.

     Для партнерів Проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” в березні 2015 року проведено тренінг на тему: “Ефективне управління  організаціями громад. Планування діяльності”  та  «Впровадження мікропроектних пропозицій в рамках Проекту МРГ» . Тренінг відбувся за сприяння голови райдержадміністрації Гаркавого А.І., в ньому прийняли участь заступник голови РДА Григоренко О.О., координатор районного ресурсного центру розвитку громад при РДА Кулачко Т.Б., представники районної ради та  активісти організацій громад – партнерів Проекту Веселівської, Лиманської, Калмиківської та Половинкинської сільрад. Провела тренінг координатор  Проекту  Луганського обласного підрозділу впровадження Ганна Борова.

    Ціллю тренінгу було ознайомлення учасників з аспектами створення організацій громад, їх діяльності, вивчення досвіду  громадських організацій, що вже співпрацювали з Проектом в І та ІІ його фазі, значення Проекту СВА та очікування від співпраці, ролі Форуму місцевого розвитку .

    Активісти громад навчалися визначати проблеми громади, довідалися як проводити опитування (анкетування) та як його обробляти в електронному вигляді. Отримали пояснення щодо  проведення перемовин з партнерами, здійснення календарного планування впровадження  проектів. Учасники тренінгу вчилися як підготувати мікропроектну пропозицію (проект) до впровадження на своїх територіях,  як саме їх реалізувати: підписувати договори підряду, проводити тендери, які вимоги для отримання другого і третього траншів від ПРООН тощо. Тобто слухачі отримали знання з низки питань стосовно  ведення діяльності організацій громад, що і було основною метою тренінгу.

     Громади-партнери розробляють конкретні проекти по ремонту визначених громадами сільських об’єктах інфраструктури з використанням набутих знань.

     В квітні 2015 року в Старобільській РДА для партнерів Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III» проведено мікротренінг з розробки проектних пропозицій.  В тренінгу прийняли участь активісти  громад-партнерів Проекту Веселівської, Лиманської, Калмиківської та Половинкинської сільських рад. Провела тренінг координатор Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду- III» Г.Борова. Активісти громад надали координатору свої проектні пропозиції, розглядали їх та коригували, згідно вимог. В подальшому наприкінці травня місяця громади-партнери будуть захищати свої Проекти на районному Форумі.

     Також відбулась зустріч представників Всесвітньої організації охорони здоров’я ООН (Міхальов О.А. та Юркова І.А) з керівниками  медичних закладів Старобільського району, на якій обговорювалися питання майбутньої співпраці з впровадження проектів в галузі медицини.

     Робота триває.


 

Відділом економічного розвитку, інфраструктури та торгівлі Старобільської РДА   було  розроблено та направлено до Луганського департаменту економічного розвитку і торгівлі 9 проектних пропозицій щодо залучення матеріально-технічної допомоги на 2014рік у соціальну сферу Старобільського району.  В подальшому ці проектні пропозиції будуть направлені  до Міністерства економічного  розвитку і торгівлі з метою  формування стратегічних та щорічних програм міжнародної технічної допомоги у приорітетних напрямках соціально-економічного розвитку України.

У розробці таких проектів взяли участь 6 сільських рад (Половинкінська, Калмиківська, Веселівська, Лиманська, Титарівська, Чмирівська) та Старобільська районна рада.  

З метою підготовки до впровадження нових напрямків взаємодії з ПРООН Старобільською райдержадміністрацією була проведена робота та виявлено 10 проектних пропозицій, спрямованих на вирішення соціально-економічних проблем Старобільського району.

У розробці таких проектів взяли участь 7 сільських рад (Половинкінська, Калмиківська, Веселівська, Лиманська, Титарівська, Чмирівська, Байдівська) та Старобільська районна рада.  

Інвестиційна діяльність

Робота із залучення інвестицій за 9 місяців 2013 року велась в різних напрямках і сферах діяльності.

Як елемент внутрішньообласної кооперації, з метою розширення міжрайонної співпраці, обміну досвідом в сфері підтримки малого підприємництва та співпраці малих підприємств щодо виробництва та реалізації продукції, відбувалися наради з керівниками підприємств району щодо залучення їх до участі у внутрішньообласній кооперації  на виконання заходів Регіональної програми розвитку внутрішньообласної кооперації на 2013-2017 роки.

З метою наповнення програмного продукту «Електронний реєстр інвестиційних проектів Луганської області за пріоритетними напрямами», постійно  оновлюється та надається до Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА перелік проектів розвитку Старобільського району.

       В АПК району: за 9 місяців придбано 9 тракторів, 3 зернозбиральні комбайни та іншої техніки на суму 8,8 млн. грн. В минулому році с/г підприємствами району придбано техніки на загальну суму 16,5 млн. грн. На реконструкцію тваринницьких приміщень використано власних коштів сільгосптоваровиробників – 1,1 млн.грн (СФГ «Дон», СТОВ «Альтаір», «Мрія», ФГ «Крот») . 

Бюджетні інвестиції: На початку 2013 року Чмирівська сільська рада прийняла участь у проекті Луганської обласної державної адміністрації «Енергозберігаючі заходи Чмирівському сільському Будинку культури Старобільського району Луганської області, як шлях до покращення соціально – культурної сфери села», який передбачає заміну вікон, дверей та заміна електроопалення у Будинку культури с. Чмирівка. Сума проекту становить
121,710 тис. грн.: з низ залучені 60,855 тис. грн. з обласного бюджету

  Завершено капітальний ремонт дошкольного учбового закладу у с. Веселе «Золотий півник», на який з обласного бюджету було виділено 100 тис. грн., 65 тис. грн. з яких  було профінансовано та освоєно протягом 9 місяців 2013 року.

В напрямку залучення коштів Міжнародної технічної допомоги : за рахунок отримання від ради міжнародних наукових досліджень та обмінів майна для використання Централізованою бібліотечною системою відповідно до цілей грантової угоди з Агентством США з міжнародного розвитку на загальну суму        80,8 тис. грн.

На обласний щорічний конкурс проектів розвитку місцевого самоврядування від Старобільського району подали 6 проектів на участь у цьому конкурсі. З них 2 проекти- міська рада, 4 – сільські ради (Половинкіне, Підгорівка, Хворостянівка та Чмирівка). Загальна сума проектів склала – 1020602 грн, з них:

обласний бюджет – 106341 грн.

районний бюджет – 353662 грн.

сільський бюджет – 169329 грн.

кошти організацій-партнерів – 55 000 грн.

кошти громадських організацій – 27579 грн.

Продовжується використання субвенцій, які були частково отримані з державного бюджету на здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій (капітальний ремонт лікувального відділення Старобільської ЦРЛ), на яку передбачено 500 тис. грн. За 9 місяців 2013 року профінансовано 232,8 тис. грн., освоєно 61465 тис. грн. 

 

 

Інформація про інвестиційні проекти Старобільського району (додаток додається в електронному вигляді). 

 

           Старобільська райдержадміністрація щомісячно надає інформацію про поточні та заплановані інвестиційні проекти Старобільського району, для внесення до електронного реєстра інвестиційних ресурсів області

Перелік Старобільського району

 інвестиційних проектів, що фінансувалися у 2012 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку

 

Назва об’єктів (згідно ПКД)

Період будівництва

Загальна кошторисна вартість, тис.грн

Станом на 01.01.2012

Ступ. буд. готов. на кінець року, %

Рік

початку

Рік закінчення

 

Первісна

Станом на 01.01.2012

Станом на 01.01.2013

Виконано робіт,

 тис. грн.

Ступ. буд. готовності, %

Реконструкція ДНЗ №58 за адресою:вул Залізнична,1, м Старобільськ, Луганської обл.

2012

2013

3732,9

-

3732,9

501,7

14

14

 

 

За 2011 рік у районі освоєно 44 млн. 191 тис.грн. капітальних інвестицій. З них 37 млн. 516 тис. грн. в основний капітал – це 122,8 % до рівня 2010 року, у тому числі інвестиції в основний капітал у фактичних цінах на 1 особу - 783,2 грн. Освоєно капітальних інвестицій за рахунок коштів державного бюджету за 2011 рік - 934 тис.грн., у т.ч. інвестицій в основний капітал - 225 тис.грн.

У ІІІ Луганському міжнародному інвестиційному економічному форумі приймали участь 3 інвестиційні пропозиції Старобільського району, були запрошені керівники сільськогосподарських виробничих та переробних підприємств району.

          З метою активізації роботи із залучення іноземного капіталу, розвитку системи кадастру, протягом звітного періоду на виготовлення 7228 державних актів на право власності на землю у сільській місцевості районом були залучені кошти Міжнародного банку реконструкції та розвитку в сумі 3 млн. 643 тис. грн. як міжнародна технічна допомога.


 


 

|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2 3
© 2008 Старобільська районна державна адміністрація
92700, Україна, м. Старобільськ, вул.Комунарів, 35
Тел./факс (06461) 2-13-65
Веб-сайт: http://stb.loga.gov.ua
E-mail: adm-rda@stb.lg.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stb.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Старобільська РДА