Сьогодні: вівторок, 24 вересня 2019  
ПошукПошук:

ОпитуванняОпитування

Посилання
Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Веб-портал органiв виконавчої влади України
Луганська обласна державна адміністрація

Старобільська РДАДіяльність РДАСоціальна сфера
Культура
ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ

Адреса: вул. Центральна, 33, м.Старобільськ, Луганська область, Україна, 92703
тел.(806461) 2-03-49, факс (806461) 2-11-65
Начальник відділу культури - Кельш Олександр Антонович, Заслужений працівник культури України.
 
 
Телефон «гарячої лінії» начальника відділу культури Кельша Олександра Антоновича на звернення громадян 2-03-49, працює кожну п’ятницю з 13-00 до 16-00 години.

  

 

  Відділ включає в себе такі підрозділи:

Районний Будинок культури ім. Т.Г.Шевченка;
Директор - Порхун Микола Григорович, 
тел. 2-20-50, вул. Комунарів,33.
Централізована бібліотечна система, яка включає
районну бібліотеку, директор  – Синельник Ірина Андріївна,
 тел.2-17-92,  вул. Комунарів,36;
дитячу бібліотеку, директор  – Гармата Наталія Іванівна,
 тел.2-17-72,  вул. Урицького,6;
дитячо-юнацьку бібліотеку, директор  – Конотопова Ганна Василівна, 
тел.3-29-01, кв. Орджонікідзе,1
 та 23 сільські бібліотеки-філії;
Старобільська дитяча школа мистецтв
 директор – Царевський Сергій Миколайович, тел. 2-43-61,
корпус №1 - вул. Пролетарська, 12, корпус №2 -  вул. Гаршина,2
 Шульгинська дитяча школа мистецтв,
директор – Ларгіна Ольга Миколаївна,
с. Шульгинка  вул. Леніна, 12 - н
 Чмирівська дитяча музична школа, 
директор – Скидан Костянтин Васильович,
с. Чмирівка, вул. Запорізська, 1
12 сільських Будинків культури;
18 сільських клубів;
 
Народні колективи в закладах культури Старобільського району:
  - ансамбль танцю "Веселка" (РБК), керівник - Заслужений працівник  культури України - Сушинська Ніна Василівна;
  - духовий оркестр (РБК), керівник - Тука Володимир Григорович;
  - жіночий вокальний ансамбль " Берегиня " (РБК), керівник – Самарцева Тетяна Володимирівна;
  - театр (РБК) керівник – Михайличенко Ольга Миколаївна;
  - театр мініатюр "Шукачі" (РБК), керівник - Носаль Дмитро Володимирович;
  - жіночій вокальний ансамбль ветеранів "Івушка" (РБК), керівник - Скидан Костянтин Васильович;
  - вокально-інструментальний гурт «Талісман» (РБК), керівник – Порхун Микола Григорович;
  - фольклорний етнографічний вокально-інструментальний ансамбль "Підгорівські козаки" (Підгорівський СБК), керівник - Черниченко Юрій Олексійович;
  - жіночій вокальний ансамбль "Лиманчанка" (Лиманський СК), керівник – Царевський Сергій Миколайович;
  -  хор ветеранів праці «Надвечір’я» (Шульгинський СБК), керівник – Заслужений працівник культури України Кельш Олександр Антонович;
  - хор ветеранів війни та праці клубу «Ветеран» центру соціального захисту населення, керівник – Бэлашов Василь Іванович.
 
Старобільський районний Будинок культури веде гурткову роботу:
  - народний театр;
  - народний ансамбль танцю "Веселка";
  - духовий оркестр;
  - народний вокальний ансамбль "Івушка";
  - народний театр мініатюр "Шукачі";
  - народний жіночий вокальний ансамбль "Берегиня";
  - народний вокально-інструментальний гурт «Талісман»;
  - сучасні танці (брейкданс);.
  - рок клуб;
  - клуб любителів шахів «64х100». 

 
    Одним із завдань відділу культури і туризму є виконання державних та регіональних програм:
    -  програма розвитку культури в районі на 2010-2012 роки.;
    - регіональна цільова програма розвитку бібліотечної справи у Старобільському районі на 2011-2015 роки
 
Підсумки роботи за 2011 рік відділу культури і туризму Старобільської райдержадміністрації
        Відділ культури і туризму веде цілеспрямовану роботу щодо реалізації основних напрямків державної політики в області культури і туризму, охорони культурної спадщини, створенню умов для організації дозвілля і розвитку творчих здібностей населення району, відродження народної творчості.
        В червні 2010 року, рішенням сесії районної ради від 25.06.2010 року № 32/3, була затверджена районна програма розвитку культури в Старобільському районі на 2010-2012 роки. На проведення районних заходів, участь аматорських колективів району в обласних, регіональних та Міжнародних заходах з районного бюджету у 2011 році було затверджено 39,0 тис.грн. 38,5 яких використано. 
        Культурне обслуговування мешканців району здійснює: Старобільський районний Будинок культури ім. Т.Г. Шевченка та 30 клубних закладів розташованих в сільській місцевості, Старобільська районна централізована бібліотечна система, 3 школи естетичного виховання та Старобільський краєзнавчий музей - відділ Луганського обласного краєзнавчого музею.
        Районним Будинком культури, з початку 2011 року, були проведені святкові концерти, присвячені Дню Захисника Вітчизни, Дню виведення радянських військ з Афганістану, Міжнародному жіночому Дню, дня працівників культури та аматорів народного мистецтва, ювілейний концерт народної артистки України Віри Андріяненко; мітинг-реквієм з нагоди 25 - річниці трагедії на Чорнобильській АЕС, День незалежності України, День Державного прапору України та 325 річницю м. Старобільськ, День працівників сільського господарства, День людей похилого віку, проводи призовників до армії, 20-ти річний ювілей правоохоронних органів України, а також озвучення різноманітних заходів, виїзні концерти по селам та багато інших.
        При РБК діють 8 колективів художньої самодіяльності та шахо- шашечний клуб "64 х 100", в яких задіяні близько 200 чоловік. 
     В районі функціонують 11 колективів, які мають звання "народний". Відділ культури і туризму активно підтримує аматорське мистецтво та сприяє участі  творчих колективів району та солістів в обласних, міжрегіональних та Міжнародних фестивалях і конкурсах. 
        Народний молодіжний театр мініатюр «Шукачі» у червні  посіли друге місце в фестивалі-конкурсі ігор та забав «Дивограй», і вже в квітні гідно захистили почесне звання Народного колективу,  13 листопада 2011 року представили глядачам новий спектакль «5 миллионов долларов».
        Народний ансамбль танцю «Веселка» посів третє місце в міжнародному многожанровому фестивалі - конкурсі «Танці з Карпатами 2011», котрий відбувся у січні 2011році в місті Ужгород. А також отримав диплом лауреата в фестивалі музичної творчості «Маньково зажигает огни».
        У  травні в місті Красний Луч народний вокально-інструментальний гурт «Талісман» та молодіжний вокальний ансамбль «Експромт» Старобільського РДК ім. Т.Г. Шевченка прийняли участь в фестивалі «Міус фронт» " до 66 - річниці Великої Вітчизняної війни.
        Молодіжний вокальний ансамбль «Експромт» та молоді поети Старобільського РДК ім. Т.Г. Шевченка  прийняли участь в обласному молодіжному фестивалі-конкурсі патріотичної пісні та поезії "Воронцева слобода». Оксана Григоренко учениця Чмирівської гімназії отримала диплом першого ступеню,  а Федір Тарасенко отрмав диплом третього ступеню  за участь у фестивалі;
Народний вокальний ансамбль  «Івушка» районного Будинку культури  ім. Шевченко та народний хор ветеранів праці Шульгинського сільського Будинку культури впродовж року побували на багатьох сценах сільських закладів культури району.
        У  травні народний вокально-інструментальний, фольклорно-етнографічний ансамбль  «Підгорівські козаки» Підгорівського Будинку культури прийняв участь у міжнародному фольклорному святі "Слов'яни ми - в єдності наша сила" в с. Сиротине Троїцького району, а в червні отримав диплом лауреата  I міжрегіонального фестивалю козачої культури "Козацьке коло" в с. Волоконівка Бєлгородської області (Росія) ". 
        З метою відродження та розвитку народних художніх промислів на Старобільщині до свят організовуються та проводяться виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва, найкращі роботи приймають участь в обласних виставках
Важливу і відповідальну місію в житті районної громади виконують бібліотеки, краєзнавчий музей, дитячі школи естетичного виховання, які працюють у тісному контакті, забезпечуючи вільний доступ громадянам до духовних скарбів нації та відкриваючи дорогу у широкий світ прекрасного. 
        Старобільська районна централізована бібліотечна система, яка представлена 26-ма бібліотеками, 23 з яких знаходяться в сільській місцевості, це активна частина творчого потенціалу регіону. Це установа, яка забезпечує людей інформацією, знаннями та підтримує їх у пошуку мудрості через книгу. 
        Основною складовою діяльності бібліотек є організація і проведення різноманітних культурно-просвітницьких та інтелектуально-інформаційних заходів, які влаштовуються як для юних користувачів, так і для дорослої аудиторії. Це книжкові виставки, історичні години, літературні вікторини, години корисних порад, правові обговорення, зустрічі, вечори, ігри та багато інших цікавих заходів. 
        Бібліотеки активно співпрацюють з навчальними та громадськими закладами, що сприяє створенню позитивного іміджу та дає додаткову можливість проінформувати населення про діяльність бібліотек.
Прикладом можуть бути заходи, які проводяться в міському парку культури і відпочинку, центрі реабілітації для дітей-інвалідів, районному Будинку культури, заміських оздоровчий таборах, школах та дитячих садочках району.
Позитивним напрацюванням у діяльності центральної районної бібліотеки  стала організація першого в м. Старобільськ  Клубу розмовної англійської мови,  як його називають учасники англійського клубу, де проходять зустрічі з волонтером Корпусу Миру в Україні Емі Вудсток.
        Клуб користується великою популярністю. Членами клубу є читачі різних вікових категорій та різних соціальних груп. Це і школярі, і студенти, і викладачі різних навчальних закладів. 
        Робота клубу - це участь ЦРБ у конкурсі проектів співпраці бібліотек з місцевими громадами «Будуємо Бібліоміст через океан до США: налагодження англомовним клубом співпраці з американською громадою, вчителями, бібліотекарями», в якому бібліотека виграла 20000 грн. на придбання оргтехніки (цифровий фотоапарат, музичний центр, проектор, екран, відеомагнітофон, мініплеери, веб-камери, конференц-системи.                                          
       В усіх бібліотеках системи діють 32 клуба та гуртка за інтересами, члени яких організовують різноманітні заходи, які сприяли творчому розвитку особистості, розширенню кругозору юнаків і дівчат, їх змістовному дозвіллю.
       В школах естетичного виховання (Старобільська та Шульгинська дитячі школи мистецтв, Чмирівська музична школа) навчаються 392 дітей. У 2010-2011 навчальному році в школах естетичного виховання, згідно з планами роботи, проведені відкриті уроки, велась підготовка до виступів на академічних концертах та підготовка учнів шкіл та викладачів до участі в обласних конкурсах. 
14 травня у Будинку культури імені Т.Г. Шевченка  відбувся звітний об'єднаний концерт шкіл естетичного виховання: Старобільської дитячої школи мистецтв, Шульгинської дитячої школи мистецтв, Чмирівської дитячої музичної школи, присвячений щорічній Всеукраїнській  благодійній акції "Серце до серця" - допомоги дітям хворим на діабет.
        20.05.2011 року Чмирівська дитяча музична школа відзначала свій ювілей 20 - річчя .
        18 грудня 2011 в актовому залі Старобільської дитячої школи мистецтв пройшов щорічний концерт скрипкової музики "Улюблені мелодії". 
        12 учнів Старобільської дитячої школи мистецтв у 2011 році стали призерами обласного конкурсу індивідуальної виконавчої майстерності.
З кожним роком сільський туризм на Старобільщині набуває більшого поширення серед сільського населення, яке надає послуги такого виду туризму, і серед туристів, у тому числі і іноземних, які залюбки користуються їх гостинністю. Так у 2009 році послуги по відпочинку у сільській місцевості надавали дві садиби, це: "Домівка Майстрів", родини Главацьких та "Садиба на узліссі" подружжя Іщенків в селі Шульгинка. У 2010 році до них добавилось іще дві садиби - "Добрі люди" родини Грищенків в Шульгинці та "В гостях у лелеки" Фесенка В.І. в селі Лиман. 
У 2010 році в районі була зареєстрована громадська організація "Еколого-туристичний просвітницький центр Старобільщини "Ай-дар"", головою правління якої стала Івченко Тетяна Василівна. З моменту заснування громадської організації було проведено 15 екскурсій для учнів шкіл та ліцеїв  міста, а також для учнів 2 шкіл Новопсковського району за темами: "Старобільськ - місто Більського", "По стежках Булавинського повстання", "Козацькими стежками Приайдар’я", "Природа Приайдар’я". Туристичні маршрути Старобільщиною направленні до управління культури і туризму облдержадміністрації.
У 2011 році була заснована громадська організація «Любителі полювання та коней Старобільщини», керівник організації Цилюрік Олександр Віталійович,  яка надає  послуги:
  - катання на конях;
  - відпочинок на дикій природі;
  - полювання;
  - катання на велосипедах; 
  - туристичні маршрути  з оглядом природи та місцевих краєвидів.
     Поступове поповнюється матеріально – технічна база закладів культури і мистецтв району. Протягом 2011 року за кошти спеціальних рахунків були придбані вкрай необхідні: сценічні костюми, деяка музична апаратура, оргтехніка, засоби пожежогасіння, література та музичні інструменти та інші речі на загальну суму 47,95 тис. грн.
Протягом року в школах естетичного виховання та бібліотеках району проведені поточні ремонти: побілка, фарбування, утеплення вікон.
В клубних установах району також виконано поточні ремонти: побілка, фарбування, утеплення приміщень, ремонт шиферних покрівель будівель, ремонт електропроводок. Перевірені системи опалення, димоходи та вентиляційні канали.
В Чмирівському сільському Будинку культури відремонтовано дах.
        В районному Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка у 2011 році було проведено капітальний ремонт за кошти державного бюджету у сумі 495,5 тис. грн., на першому поверсі встановлені нові вікна, двері, стелі, підлоги, світильники, люстри; реконструйовані санвузли, авансцена; нового виду набуло фойє та концертна зала РБК. 

 

 

НАКАЗ відділу культури від 27 жовтня 2015 року №22 "Про визнання таким, що втратив чинності наказ відділку культури Старобільської райдержадміністрації від 11 серпня 2015 року №17"

 


НАКАЗ начальника відділу культури  «Про встановлення помісячної плати за навчання в дитячих школах естетичного виховання Старобільського району»

 


Н А К А З від 12.03.2012 року   №  11 Про встановлення помісячної плати за навчання в дитячих школах естетичного виховання Старобільського району

 

 

 Народний самодіяльний ансамбль танцю „Веселка” Старобільського районного Будинку культури ім. Т. Г. Шевченка

   Танцювальний ансамбль районного Будинку культури був створений у 1962 році, художній керівник - Заслужений працівник культури України Ніна Василівна Сушинська. 22 грудня 1964 року танцювальному колективу було присвоєно почесне звання «народний» ансамбль танцю. Саме в цей час з'явилася назва, що колектив носить донині - «Веселка».
   У 1976 році  колектив отримав високу нагороду - диплом Лауреата республіканського фестивалю й золоту медаль Всесоюзного фестивалю самодіяльної творчості.
   У 1978 році ансамбль танцю - учасник Днів радянської культури у Болгарії, його тепло приймали в містах Перник, Радомир, Студене, Брездник, Ковачевци.
   У 1986 році ансамбль був запрошений у Польщу для участі в проведенні Днів радянської культури. 
   У 1990 році посів перше місце на обласному конкурсі хореографічних колективів. 
   У 2002 році народний ансамбль танцю - учасник звітного концерту Луганської області в у. Києві.  
   Самодіяльний колектив виступав і брав участь: 
- у фестивалі присвяченому 100-річчю Михайла Шолохова в станиці Вьошенській (Росія - 2005, 2006 роки);
- у III Міжнародному фестивалі мистецтв „Слобожанський спас” (2005 рік);
- в обласному фестивалі „Святкове коло - 2006, 2007”, 2008 рік 1 місце фестивалю; 
- у II Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії 
ім. Павла Вірського (2006 рік),
- у Міжнародному фестивалі хореографії « Хотмыжская осень» у м. Белгороді ( Росія - 2007 рік);
- у жовтні 2010 року приймали участь у YI міжнародному фестивалі фольклору «Літо красне» (Білгород, Росія), в грудні цього ж року були учасниками IX фестивалю російсько-української дружби «В сім’ї єдиній» у смт. Кантемирівка (Воронезька обл. Росія).
- у січні 2011 року середня підготовча група  народного ансамблю танцю "Веселка" посіла  III місце у многожанровому фестивалі-конкурсі «Танці з Карпатами 2011» (м. Ужгород);
- цього ж року стали лауреатами III ступеню III міжнародного хореографічного фестивалю – конкурсу «Потоки танцю», м. Керч.

 

 Народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Берегиня»
Старобільського районного Будинку культури ім. Т. Г. Шевченка

   У березні 1999 року в районному Будинку культури був створений вокальний жіночий ансамбль, в склад якого увійшли 8 талановитих з колоритними голосами жінок. 
   Самодіяльний вокальний колектив вийшов вперше на сцену з авторською піснею його першого художнього керівника Олени Никульникової на слова старобільської поетеси Лідії Флетчер – «Берегиня».
   У 2001 році цьому творчому колективу було присвоєно почесне звання «народний» за вдалий виступ у звітному концерті майстрів мистецтв і художніх колективів Луганської області у Національному Палаці культури «Україна» м. Києва. 
   Колектив нагороджений Дипломом I ступеню обласного оргкомітету Всеукраїнського огляду народної творчості за високі творчі досягнення та активну участь у підготовці та проведенні у 2004 році звітного концерту майстрів мистецтв і художніх колективів Луганської області у Національному Палаці «Україна» м. Києва.
   Супутник "Берегині" вокальний ансамбль "Експромт" Старобільського Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка, який був створений у липня 2009 року. Художній керівник Олександра Кирильєва.
   Репертуар ансамблю різноманітний, ансамбль співає як народні так і сучасні та естрадні пісні.
   У травні 2010 року на IY відкритому обласному молодіжному фестивалі - конкурсі патріотичної пісні та поезії "Воронцева слобода", присвячений 65 - річчю Перемоги, який проходив у сел. Білокуракіне здобули "Приз глядацьких симпатій".
   За вагомий внесок у підготовці і проведенні фестивалю традиційної та сучасної української культури "Вулиця Дружби", жовтень 2010 року смт. Мілове,  ансамбль був нагороджений почесною грамотою Міловської районної ради та дипломом фестивалю.
   Після конкурсу "Воронцева слобода" на пісню Костянтина Кінчева "Небо слов'ян" з репертуару ансамблю у 2011 році Луганським обласним телебаченням було знято кліп.

 

 Народний вокально-інструментальний ансамбль «Талісман»
Старобільського районного Будинку культури ім. Т. Г. Шевченка

   У березні 1985 року в Великоцькому Будинку культури, Міловського району була створена вокально-інструментальна група, керівником якої був викладач філіалу Міловської дитячої музичної школи  с. Великоцьк 
Кельш Олександр Антонович.
   У 2002 році учасники вокально-інструментального ансамблю у повному складі переїжджають до м. Старобільськ та починають працювати в районному Будинку культури. Художнім керівником самодіяльного колективу стає випускник Луганського державного культурно-освітнього училища Микола Григорович Порхун.
   Народний колектив учасник: фестивалю патріотичної пісні «Воронцева слобода»  2006 рік сел. Білокуракине; фестивалю традиційної та сучасної культури «Вулиця дружби» 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 роки смт Мілове; III міжнародного фестивалю «Маньково зажигает огни», 2007 рік, Росія. Неодноразово приймали участь на звітних концертах композиторів Луганщини. 
   У січні 2010 року "Талісман" посів I місце в обласному конкурсі афганської пісні "Солдатське братство" з авторською піснею "Я вернулся".
   У 2010 році народний колектив став лауреатом ІV-го  міжнародного фестивалю пісні «Чорнобильські мотиви» присвяченого дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і представляв Луганщину у м. Дніпропетровськ з авторською піснею "Балада о Чернобильской зоне".
   У січні 2010 року вокально-інструментальному гурту «Талісман» присвоєне почесне звання «народний».
  Колектив має своє неповторне обличчя творчого майстра, свою самобутню манеру виконання, яка постійно розвивається і поповнюється новими сучасними піснями, повсякчасно підвищується їх майстерність виконання. 

 

Людина року
 2012
      Диплом лауреата «Людина року» було вручено начальнику відділу культури і туризму Старобільської районної державної адміністрації Олександру  Антоновичу Кельшу в номінації «За особливий внесок у розвиток культури та мистецтва Луганщини» з врученням медалі Михайла Матусовського «За творчі досягнення в пісенно – поетичної творчості».

докладніше »

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 Народний жіночій вокальний ансамбль ветеранів війн та праці „Івушка” 
  Старобільського районного Будинку  культури ім. Т. Г. Шевченка

  Народний жіночий вокальний ансамбль ветеранів „Івушка”   заснований у 1998 році на базі вже існуючого в той час вокального ансамблю клубу „Ветеран”. Художнім керівником тоді був Дегтярь Павло Григорович.
   З 2001 року ансамблем керує Скидан Костянтин Васильович, директор Чмирівської  дитячої музичної школи.
  У 2003 році самодіяльному колективу було присвоєне високе почесне звання „народний”, а у  2006 році - підтвердив це високе звання, яке надає більше відповідальності та творчої наснаги у розвитку професіоналізму.
   Народний самодіяльний жіночій вокальний ансамбль ветеранів війни та праці „Івушка” завжди бажаний гість на різноманітних святах не лише на Старобільських  сценах, але й на сценах сільських закладів культури.

 

 

 Народний самодіяльний  духовий оркестр
Старобільського районного Будинку культури ім. Т. Г. Шевченка

   Влітку 1965 року в Старобільському районному Будинку культури був створений духовий оркестр.
   За високий ідейно-художній рівень репертуару і виконавську майстерність самодіяльному колективу у грудні 1988 року було присвоєне високе звання "народний". 
   В даний час керує народним духовим оркестром один з найстаріших його учасників,  грамотний музикант - Тука Володимир Григорович. 
   Народний духовий оркестр є пропагандистом кращих зразків духової музики.
Духовий оркестр Дипломант обласного фестивалю національних культур "Сузір’я дружби", 1994 рік. 
   У 1993 році оркестр нагороджений: дипломом II ступеня за участь у обласному фестивалі українського мистецтва "Барви рідного краю". Самодіяльний колектив - Лауреат обласного фестивалю народної творчості, присвяченого 60-річчю утворення Луганської області, 1998 рік, Лауреат Всеукраїнського  огляду народної творчості у 1999 році і володар диплома III ступеня за участь у II  Всеукраїнському огляді народної творчості  у 2001 році, а також багатьох Почесних грамот районного відділу культури.

 
Народний самодіяльний жіночий вокальний ансамбль «Лиманчанка» 
Лиманського сільського клубу Старобільського району
 
   Жіночий вокальний ансамбль «Лиманчанка» був організований у 1985 році. Організатор ансамблю – завідуюча клубом Черниченко Валентина Петрівна. Художнім керівником з 1986 року працював Череватий Леонід Іванович.
   З 2000 року вокальним ансамблем «Лиманчанка» керує музикант-професіонал, директор Старобільської дитячої школи мистецтв Царевський Сергій Миколайович.
    Вокальний ансамбль «Лиманчанка» у 2001 році виступив в м.Луганську на заключному концерті художньої самодіяльності колективів районів області і був нагороджений Дипломом I ступеню. Замітки про виступи ансамблю «Лиманчанка» друкувалися не тільки в районних пресі, а й в обласній. 
   Ансамбль «Лиманчанка» нагороджений: у 2001 році за виступ на Всеукраїнському огляді народної творчості Дипломом II ступеню.    У 2005 році за виступ на міжнародному фестивалі мистецтв «Слобожанський спас» нагороджений Дипломом III ступеню. 
   У березні 2005 року вокальному ансамблю присвоєне почесне звання «народний». Народний самодіяльний колектив нагороджений багатьма Грамотами та Дипломами  районного відділу культури та туризму райдержадміністрації. 
   У 2010 році ансамбль приняв участь в телевізійному проекті «Фольк м’юзік» першого національного телеканалу.

 
 

 Народний самодіяльний фольклорний вокально-інструментальний  ансамбль «Підгорівські козаки»
 Підгорівського сільського Будинку культури Старобільського району 

   У 1978 році в Підгорівському сільському Будинку культури був створений ансамбль «народних музик» сільським баяністом Володимиром Чумаченком.
   З приходом у 1982 році нового керівника Черниченка Юрія Олексійовича, випускника Луганського державного культурно-освітнього училища, значно відновився кількісний склад і творчий облік самодіяльного колективу.
   У березні 1994 року за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність самодіяльному колективу було присвоєно почесне звання «народний».
   Колектив неодноразово щорічно приймав участь у всіх фестивалях козацького напрямку: "Любо" (смт. Станично Луганське), 
"Каяльские чтения" (м. Белая Калитва, Росія), "Червона калина" (м. Луганськ" та іншмх
   За останні роки значним досягненням народного самодіяльного фольклорного вокально-інструментального ансамблю «Підгорівські козаки» був виступ на звітному концерті майстрів мистецтв і художніх колективів Луганської області в Національному Палаці культури «Україна» м. Київ у 2009 році. 
   У 2010 році ансамбль приняв участь в телевізійному проекті «Фольк м’юзік» першого національного телеканалу. 

 

 Народний самодіяльний театр мініатюр «Шукачі»
Старобільського районного Будинку культури ім. Т. Г. Шевченко

   У 1958 році в районному Будинку культури ім. Т. Г. Шевченко була організована агітаційно-художня бригада.
  У 1981 році бригада отримала звання «Шукачі» і в цьому ж році їй було присвоєне почесне звання «народна».
  У 1994 році відбулась реорганізація самодіяльного колективу. Він став називатися народним театром мініатюр.
  На теперішній час народним самодіяльним колективом керує Носаль Дмитро  Володимирович, випускник Луганського коледжу культури і мистецтв та Луганського інституту культури і мистецтв.
   Колектив нагороджений: у 2010 році Дипломом за збереження  та розвиток  традиційної культури рідного краю  у II-му міжрегіональному святі народних ігор  та забав  «Живи, родник, живи», який відбувся в селищі Вейделівка  Білогородської області (Росія),  у квітні 2010 року Дипломом за участь в V-му обласному огляді-конкурсу аматорських театральних колективів та читців «Театральний Олімп»,  у червні  2011 року посіли друге місце в фестивалі-конкурсі ігор та забав «Дивограй», і вже в квітні гідно захистили почесне звання Народного колективу,  13 листопада 2011 року представили глядачам новий спектакль «5 миллионов долларов».

 

 Народний самодіяльний хоровий колектив  ветеранів праці "Надвечір’я»
Шульгінського сільського Будинку культури Старобільського району

   Хор «Надвечір’я» почав свою творчу діяльність у 2001 році.За пропозицією Левченко Ганни Антонівни організатором та старостою хору стала Григоренко Віра Яківна. 
   Художнім керівником колективу був Мосьпан Володимир Йосипович – викладач Шульгінської школи мистецтв.
   З 2008 року художнім керівником хору став Кельш Олександр Антонович – начальник відділу культури і туризму Старобільської райдержадміністрації, під його керівництвом хору у січні 2010 року було присвоєно звання  "народний".
Хоровий колектив нагороджений почесними грамотами та грамотами: Луганського обласного центру народної творчості, 2009 рік; Старобільської райдержадміністрації, 2005 рік.; Дипломом Луганського обласного благодійного фонду підтримки регіональних ініціатив «Благовест» за участь у III обласному фестивалі хорових колективів ветеранів війни та праці  «Песня, опаленная войной - 2009».  
   Колектив хору "Надвечір'я" бажаний гість на концертних майданчиках сільських клубів Старобільщини.

 
 

 

 Народний самодіяльний театр Старобільського районного 
Будинку культури ім. Т. Г. Шевченка

   У 1946 році в Старобільському районному Будинку культури був заснований драматичний колектив. Спочатку він складався із 7 чоловік.
   Постановою колегії Міністерства культури УРСР від 30 червня 
1964 року драматичному колективу було присвоєно найменування «Самодіяльний народний театр».
   На теперішній час народним самодіяльним колективом керує Носаль Дмитро Володимирович, випускник Луганського коледжу культури і мистецтв та Луганського  інституту культури і мистецтв.
   Колектив є неодноразовим лауреатом республіканських оглядів народної творчості, був нагороджений багатьма Почесними грамотами і дипломами Міністерства культури України, обласного управління культури і мистецтв, обласного центру народної творчості і районного відділу культури.

 

 

 
Чмирівська дитяча музична школа
 
Створена у 1991 році, у 1996  році був відкритий філіал в селі Бутове, в 1999 році створено філіал в селі Половинкине.
Дисципліни: клас баяну; клас фортепіано; клас гітари; клас акордеону.
У Чмирівській школі та її філіалах працює команда професійних викладачів, які кваліфіковано надають дітям знання з предметів сольфеджіо, української та світової музичної літератури, хорового класу.

 

Старобільська дитяча школа мистецтв
 
Школа була заснована у 1954 році. За роки існування музичну школу закінчило більш ніж 1000 учнів, серед яких є лауреати Міжнародних та республіканських конкурсів, відомі викладачі та виконавці.
У 2008 році музична школа була реорганізована в школу мистецтв.
На цей час у школі функціонують: музичне відділення ( фортепіано, скрипка, баян, акордеон, гітара, домра, балалайка, бандура), хореографічне та відділення образотворчого мистецтва.
Викладацький склад школи є високопрофесійним, досвідченим колективом, серед яких 8 викладачів з вищою освітою ІІІ – ІV рівнів акредитації та 13 викладачів з вищою освітою І-ІІ рівнів акредитації.

 

 

6 червня 2012 року День народження  видатного російського письменника та поета О.С.Пушкіна. В бібліотеках Старобільської централізованої бібліотечної системи оформлені книжково – ілюстративні виставки. На абонементі в центральній районній бібліотеці розпочала роботу виставка «Великое русское Слово», на якій представлені нова література присвячена  життю та творчості видатного поета,  його малюнки та критика на його твори. В читальному залі районної дитячої бібліотеки оформлена виставка «Високе світло імені і слова», де представлені матеріали біографічного змісту та книги з  творами О.С.Пушкіна. В читальному залі дитячо – юнацької бібліотеки філії працює виставка «Душа и сердце русского народа», де окрім творів автора представлені фотоматеріали.

   Багата на таланти в народних промислах, народній творчості, в декоративно-прикладному мистецтві Старобільщина. В даний час на території Старобільського району проживають і творчо працюють понад 100 майстрів. Гордістю Старобільщини є 5 майстрів, яким присвоєно високе звання «народний художник Луганщини», «народний майстер Луганщини». Це: Цимбаліст Юрій Георгійович, Вдовиченко Володимир Володимирович, Главацька Єлизавета Іванівна, Моісеєнко Марфа Василівна та Флят Олена Олександрівна. Їх творчість це: вишивка і в'язання, живопис і килимарство, кераміка і гончарство, художня обробка металу, шкіри, дерева, лозоплетіння.

 

      Одним з найстаріших народних художників нашого краю є Цимбаліст Юрій Георгійович. Він пейзажист, істинний співак природної краси приайдарського краю. Всі його картини - це чи куточки Старобільщини, або навіяні мотивами пріайдар”я пейзажі. Його роботи написані до досконалості, багата їх колірна гамма, вони соковиті, начебто видають світло. Починаючи з 1950 року він постійний учасник художніх виставок на районному, обласному та республіканському рівнях. Багато його учні стали професійними художниками.

Цимбаліст Ю. Г. нагороджений багатьма Дипломами, Грамотами та медалями. Він Почесний громадянин міста Старобільська.

Народний художник Вдовиченко Володимир Володимирович з раннього дитинства захопився малюванням, роботою по дереву. Найбільше художника творчо привернула тема «сучасного модерну». Талановиті роботи майстра неодноразово виставлялися на районних, обласних та міжнародних виставках народної творчості, де їх відвідувачі завжди відзначали високий естетичний рівень його робіт.

      Народний майстер Луганщини Моісеєнко Марфа Василівна за все своє довге життя виготовила сотні вишивок, які є зразковими творами народного самодіяльного декоративно-прикладного мистецтва. Коли дивишся на її майстерні вишивки, то бачиш, що в кожній з них чудово відображені творчий задум, барвистий колорит, неповторність почерку виконання, просто душа народного майстра. Будинок Моісеєнко М. В. можна назвати справжнім будинком-музеєм української вишивки, фольклору та етнографії. За вагомий внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва на Старобільщині вона нагороджена багатьма Дипломами та Почесними грамотами районного відділу культури і туризму та обласного центру народної творчості. В даний час Моісеєнко М. В. навчає українській вишивці своїх учениць, онуків і правнуків.

 

       Народний майстер Луганщини Главацька Єлизавета Іванівна почала свої перші кроки у творчості з вишивки та малювання, потім творчий пошук через ліплення, різьблення по дереву, флористику, розпис. Роботи народного майстра Главацької Е. І. завжди відрізняються багатством творчої фантазії, неповторністю почерку виконання, високою естетикою виготовлення. Її роботи постійно демонструються на районних, обласних та республіканських виставках. Вона втілила в життя нову ідею - виготовлення етнографічної ляльки Слобожанщини. Главацька Е. І. є членом обласного народного клубу художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Лівша», який діє при обласному центрі народної творчості. За вагомий внесок у розвиток сучасного декоративно-прикладного мистецтва, творчий пошук, 

високий рівень майстерності, збереження традицій народної творчості вона багаторазово нагороджувалася Почесними грамотами та Дипломами, цінними подарунками. Творчий успіх завжди супроводжує народного майстра Луганщини Главацький Е. І. Зовсім недавно на відомій Сорочинського ярмарку її лялька Слобожаночка користувалася величезним успіхом і була високо оцінена відвідувачами ярмарку. В даний час вона готує відкриття торгово-розважальної ярмарку «Лялька Слобожаночка».

      Народний майстер Луганщини Флят Олена Олександрівна з раннього дитинства займалася малюванням, в'язанням і вишиванням. Особливо сильно вона захопилася технікою та яскравими фарбами декоративного розпису. Навчаючись у спеціальній творчій групі художників метою, якої були нові розробки декоративно-художнього розпису, вона опанувала важливими у своїй подальшій роботі навичками. Вона має диплом живописця IV розряду. Творчі роботи майстра декоративно-прикладного мистецтва Флят О.О. відрізняються багатством творчої фантазії, неповторністю почерку виконання, високою естетичністю. Її роботи брали участь у багатьох районних та обласних виставках робіт майстрів народної творчості. Вона відзначена багатьма Дипломами та Грамотами. Народний майстер Флят О.О. є членом обласного клубу майстрів народної творчості «Лівша», а також очолює районне відділення цього клубу в Старобільському районі «Слобода Більська».

        Останній районний огляд народної творчості показав хороший рівень розвитку декоративно-прикладного мистецтва і в селах району. Особливо треба відзначити яскраві роботи народних умільців в селах: Проїждже, Садки, Лиман, Новоборовое, Бутово, Веселе, Чміровка і Шульгинка.

         У селі Прозжее односельці знають відомі прізвища своїх земляків - народних умільців: Полковниченко Катерини Кирилівни (вишивка гладдю), Тарасенко Поліни Миколаївни (в'язання), Ковальової Олени Миколаївни (вишивка хрестиком), Тарасенко Ірини Володимирівни (вишивка хрестиком), Кірпіченок Марії Тихонівни (килимарство, доріжки), Гончарової Ганни Федорівни (вишивка хрестиком), Сірик Миколи Михайловича (роботи по дереву, меблі), Припутні Василя Ніколавіча (карбування), Ковальової Ольги Володимирівни (вишивка, в'язання).

  

   У селі Садки дивують земляків своїм вмінням наступні майстра: Сергієнко Галина Федорівна (вишивка хрестиком), Шиян ироида Миколаївна (вишивка гладдю), Роздимаха Зінаїда Василівна (вишивка гладдю), Величко Варвара Василівна (вишивка гладдю), Завгородній Віктор Миколайович (різьба по дереву) , Осіпченко Іван Опанасович (лозоплетіння), Ковпак Валентина Серафимівна (вишивка хрестиком).

        Не можна не сказати про незабутнє враження від знайомства з колоритними творчими роботами майстрів с. Лиман: Бессараб Василя Семеновича (роботи з соломки), Носаль Надії Павлівни (вишивка гладдю), Рязанцева Володимира Григоровича (роботи по дереву), Проказа Івана Григоровича (мисливські чучела птахів), Степанчука Петра Петровича (лозоплетіння), Ткаченко Іллі Михайловича (карбування) , Бурдино Євдокії Василівни (килимарство), Пізники Марії Василівни (вишивка хрестиком), Дубейко Сергія Віталійовича (випалювання по дереву), Андрющенко Ганни Дмитрівни (вишивка хрестиком).

         Порадували своїми роботами й умільці з с. Новоборовое: Вікторчік Володимир Миколайович (різьба по дереву), Хмелева Галина Іванівна (вишивка хрестиком), Шелегода Юрій Володимирович (чеканка), Міхерева Надія Павлівна (вишивка хрестиком), Бондар Євгенія Дмитрівна (вишивка хрестиком).

       В с. Веселе відомі наступні народні умільці: Молоток Раїса Федорівна (вишивка хрестиком), Яришева Любов Федорівна (вишивка гладдю), Брус Любов Іванівна (вишивка, в'язання), Заволодько Євдокія Афанасіївна (вишивка хрестиком), Лимар Неля Юріївна (вишивка хрестиком).

        В Бутовському сільському клубі часто виставляються роботи народних умільців: Тищенко Галини Карпівни (макраме, вишивка гладдю), Колесникової Галини Іванівни (макраме), Вилкове Лариси Миколаївни (в'язання), Бужеевой Йозеф Францівна (лозоплетіння). 

       В с. Чміровка відомі майстри декоративно-прикладного мистецтва: Пономарьов Анатолій Миколайович (роботи по металу), Молоток Катерина Миколаївна (шиття, вишивка), Годунов Дмитро Олексійович (робота по дереву), Кобиляцький Марина Іванівна (вишивка гладдю), Короваева Світлана Миколаївна (вишивка хрестиком) .

       Проведені в Шульгінском сільському Будинку культури заходи не обходяться без робіт народних умільців: Єресько Тетяни Федорівни (вишивка гладдю), Халіевой Галини Григорівни (в'язання), Разуваєва Валентини Олександрівни (вишивка хрестиком, живопис), учнів школи мистецтв: Халіевой Марини (в'язання), Шовкопляс Анастасії (акварель), Силаєва Євгенія (акварель), Туріевой Люби (акварель), Стукалова Римми (вишивка хрестиком), Мірошниченко Вікторії (вишивка гладдю).

       Вагомий внесок у розвиток народних промислів та декоративно-прикладного мистецтва вносять і майстри міста Старобільська: Осипова Тетяна Сергіївна (вишивка хрестиком), Круковська Любов Григорівна (вишивка хрестиком, в'язання), Рильського Лариса Георгіївна (живопис), Литвин Микола Павлович (лозоплетіння), Круковська Наталія Федорівна (в'язання), Носаль Тетяна Володимирівна (в'язання), Гулаткан Наталія Андріївна (вишивка хрестиком), Домненко Анна Олександрівна (декоративний розпис), Гоженко Тетяна Сергіївна (декоративний розпис), Маслова Тетяна Вікторівна (декоративний розпис, мозаїка), Черкасова Оксана Сергіївна (декоративний розпис, графіка), Кобилін Віктор Якович (роботи по металу).

        

Найбільш гідні з них Осипова Тетяна Сергіївна і Круковська Любов Григорівна редставлені районним відділом культури і туризму райдержадміністрації на присвоєння почесного звання «народний майстер Луганщини».

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Туристичні садиби Старобільщини

Громадська організація «Любителі полювання та коней Старобільщини» 

 Еколого-туристичний просвітницький центр Старобільщини «Ай-даръ» пропонує: 


 
 

 Обласний фестиваль – конкурс колективів художньої самодіяльності «Луганщина – світанок України»

  17 березня 2012 року в районному Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка стартував  обласний фестиваль – конкурс колективів художньої самодіяльності «Луганщина – світанок України», присвячений 75 – річчю утворення Луганської області, що відмічатиметься в 2013 році.

  Перед концертом в фойє РБК була представлена виставка народних промислів Старобільського району, яка здивувала своєю різноманітністю, це і вишиванки, і картини, і вироби. 
   Учасників фестивалю привітали – голова Старобільської районної державної адміністрації Пахниць В.М., начальник управління культури і туризму Луганської обласної державної адміністрації Григор’єва І.В.
  Очолювала вельмишановне журі народна артистка України – Джульєта Якубович.
   У своєму творчому звіті  найкращі самодіяльні колективи Старобільщини підкорили своєю жанровістю, різноголоссям, масштабністю, живим звуком, каскадом запальних танців не тільки журі, а й глядачів.
   По закінченню виступу колективів у рамках обласного благодійного фестивалю «Свет далекой звезды» перший заступник голови обласного благодійного фонду регіональних ініціатив «Благовест» Микола Запорожцев вручив пам’ятні подарунки – керівнику зразкового ансамблю «Епатаж» Старобільської СЗОШ  І - ІІІ  ступеню №3 Наталі Полтарацькій та солістки Старобільського районного Будинку культури ім. Т.Г. Шевченка Анастасії Макарук.

 

 «Європейський вибір».

   17 лютого в малому залі райдержадміністрації відбулося засідання бізнес – клубу «Європейський вибір».          
    На цьому заході були присутні завідуюча районною дитячою бібліотекою Гармата Н.І., завідуюча методичним відділом Куценко С.В. і бібліотекар районної дитячої бібліотеки Анофрієва І.В. та спеціалісти райдержадміністрації, представники громадських організацій та ЗМІ.
   Представник  Луганської обласної громадської організації Бізнес клуб – «Європейський вибір» Трякіна Галина розповіла, що Луганська обласна громадська організація Бізнес клуб – «Європейський вибір» почала виконання проекту «Демократія участі» при фінансовій підтримці Фонду NED.
   Мета проекту :
1.Залучення представників громадськості міст та районів області до процесів європейської інтеграції, як способу прискорення та впровадження демократії.
2.Популяризація демократичних цінностей.
3.Створення Коаліції проєвропейських  громадських організацій Луганщини.

 

 
 
«Життя обірване Афганом».
   16 лютого в читальному залі  центральної районної бібліотеки відбувся День пам’яті присвячений 23-й річниці виведенню Радянських військ з Демократичної Республіки Афганістан.
   Учням Старобільської гімназії була запропонована літературно – музична композиція «Життя обірване Афганом».
   На зустріч був запрошений учасник бойових дій в Демократичній республіці Афганістан прапорщик Олександр Вікторович Мілютенко. Його захоплива розповідь про роки служби в десантно – розвідувальній диверсійній роті 154-го окремого загону спеціального призначення, про бойових друзів, їх сміливість і відвагу нікого не залишили байдужими. Діти з цікавістю слухали вірші, які читав Олександр Вікторович, його роздуми про сьогодення, військове братерство, про свою кропітку працю по розшуку побратимів та могил загиблих.
   Захід підготували та провели бібліотекар читального залу центральної районної бібліотеки   Кириченко А.С., бібліограф відділу обслуговування Шпота Л.В.
   На зустрічі були присутні учні 11 “A” і “Б” класу Старобільської гімназії.  

 

 

 

Новорічні свята 
 
25 грудня на оновленій центральній площі міста, вже традиційно в 40 раз, була урочисто запалена головна красуня-ялинка Старобільського району. Усіх, хто завітав на це свято чекала зустріч із Дідом Морозом та Снігуронькою, веселими скоморохами, казковими героями – символами минаючого року, а також із веселими забавами, іграми, танцями, піснями та масою святкових подарунків.
 
Новорічні гуляння старобільчан почалися 01 січня рівно о пів на другу ночі біля головної ялинки міста. Після святкових привітань від керівництва району на площі з’явилися Дід Мороз, Снігуронька та скоморохи, які веселили натовп іграми, розвагами та конкурсами. Продовжилася святкова програма новорічною дискотекою, яка тривала до самого ранку. В новорічну ніч на площі панували веселий настрій, сміх та повсюди було видно щасливі усміхнені обличчя старобільчан.
 
07 січня на головній площі міста відбулася розважальна програма для дітей. Тут малеча досхочу награлася та повеселилася. Дітки із задоволенням приймали участь в іграх , конкурсах, танцювали довкола ялинки разом з веселими скоморохами, отримували солодкі призи від Діда Мороза та Снігуроньки.
 

|| Наступна сторінка
Сторінки: 1 2 3
© 2008 Старобільська районна державна адміністрація
92700, Україна, м. Старобільськ, вул.Комунарів, 35
Тел./факс (06461) 2-13-65
Веб-сайт: http://stb.loga.gov.ua
E-mail: adm-rda@stb.lg.ua
У разі використання матеріалів сайту посилання на old.stb.loga.gov.ua є обов'язковим.
Відповідальний за розміщення інформації: Старобільська РДА